Nejúčinnějším prostředkem na čištění střev je koření. Pijte ho každý den a za pár dní dokáže zázraky

Mnoho lidí trpí nadváhou, ale břicho se nezvětšuje jen kvůli tuku. Nadýmání, plynatost a zažívací potíže trápí každého. Ve skutečnosti se v našich kuchyních nachází několik koření, která s tím mohou pomoci.

Věděli jste, že listy bobkového listu uklidňují a pomáhají trávení? Nezlepšují však pouze trávení, ale také povzbuzují chuť k jídlu. Má také mírný sedativní účinek, uklidňuje mysl a podporuje klidný spánek.

Které další koření a bylinky vyčistí střeva?

Mezi pokojovými rostlinami má máta a heřmánek také čisticí účinky na střeva, ale oddenek má doslova mnoho skvělých pomocníků. Předtím lze normální mátu přidávat do pokrmů i z ní připravovat lahodný čaj. Nejjednodušší je uvařit léčivý heřmánek na čaj. Ten navíc zklidňuje trávicí systém i mysl. Heřmánek navíc obsahuje velké množství prospěšných látek, což z něj dělá léčivou bylinu, kterou rozhodně nelze ignorovat. Mezi hlavní cizokrajné koření patří podle vědců zázvor, fenykl, kmín, koriandr, kurkuma, kardamom, skořice a anýz.

Není pochyb o tom, že se toto koření používá nejen k dochucení pokrmů, ale také k podpoře trávení. Je proto velmi žádoucí toto koření používat a je třeba poznamenat, že z mnoha z nich lze připravit nápoje. Například ze zázvoru, kurkumy a mnoha dalších koření se běžně připravují studené nebo horké nápoje. Vychutnat si můžete také horký čaj ze skořice a anýzu. Skořice je velmi chutná v kombinaci s mlékem. Vůně a chuť skořice je mírně nasládlá, takže se hodí i k dětem, aniž by bylo nutné používat další sladidla.

Pokračování na další straně