Něco tě kouslo a ty nevíš co to je? Zde je 8 nejčastějších kousnutí – zde je návod, jak je rozpoznat

V létě jsme zvláště vystaveni bodnutí hmyzem. Ne všechny jsou stejně neškodné, ne všechny lze zmírnit stejnými opatřeními a ne všechny lze podceňovat. Proto je dobré vědět, co nás bodlo, a ne vždy jsme schopni si toho všimnout.

Jak poznat kousnutí?

Komáři

Každý zná bodnutí komárem . Je to malý svědivý otok s jasnými hranicemi. Pokud nejste alergičtí, víte, že svědění a znaménko po pár dnech samo odezní. Nejtěžší je však zdržet se škrábání. proto je lepší na místa nanést zklidňující prostředek.

Pokud však zaznamenáte příznaky, jako jsou bolesti kloubů, horečka, zduření lymfatických uzlin – určitě navštivte svého lékaře. To může znamenat alergickou reakci nebo infekci v místě kousnutí.

Blechy

 
Mohou se objevit doma bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte domácí mazlíčky. Koušou na několika místech najednou. Poznáte je snadno podle zarudlých hrbolků, kousnutí silně svědí. Ránu je třeba omýt čpavkem, vykoupat a vyprat oblečení.
 

Štěnice

Štěnice se lstivě umísťují do našich domovů a v noci nás koušou. Pokud jsou na odhalené části těla 3-4 charakteristické stopy po kousnutí v linii nebo trojúhelníku, zavolejte specialistu na štěnice. 

Pavouci

Kousnutí pavoukem závisí na typu. Některá kousnutí hodně bolí a jiná ani nesvědí. Dvě stopy na kůži naznačují, že to byl pavouk. 

Pokud nedojde k žádné reakci, kousnutí není vážné a zmizí po 5-10 dnech. Pokud se objeví zarudnutí, otok nebo bolest, poraďte se se svým lékařem.
 

Pokračování na další straně

1
2