Ne nadarmo nosí staří lidé po kapsách vlašské ořechy. Když uslyšíte důvod budete to dělat také!

V dnešním uspěchaném světě je velká část populace vystavena každodennímu stresu, a to především kvůli pracovnímu tlaku. Vnitřní napětí a stres často vznikají, když neposloucháme svůj vnitřní hlas a nevěnujeme pozornost svým potřebám. Pro udržení dobrého duševního a fyzického zdraví je velmi důležité naučit se stres zvládat a jak se ho zbavit.

Akupresura při napětí a stresu Akupresura vyvolává v těle reflexní reakce stlačováním různých akupresurních bodů. Stlačením správných akupresurních bodů lze dosáhnout duševní rovnováhy a zlepšit celkový zdravotní stav. Podle východní medicíny se energie skrývá v plicích, srdce v srdci, duch v játrech, vůle ve slezině a touha po dosažení cílů v ledvinách. Reflexní dráhy těchto vnitřních orgánů jsou také propojeny s tlakovými body na rukou. Stlačování tlakových bodů proto může ovlivnit ducha a zmírnit stres a napětí.

Skořápky vlašských ořechů mají ideální tvar pro masírování a efektivní aktivování mnoha tlakových bodů. Během masírování dlaně vlašskými ořechy vyvíjíte tlak na správná místa, která ovlivní vaše napětí a frustraci.

Pokračování na další straně