Nastrouhala zmražený citron a nestačila se divit: Do týdne se zbavila cukrovky i nadváhy

Citron je velmi zdravé ovoce, které poskytuje řadu užitečných vitamínů a antioxidantů, včetně vitamínu C – díky tomu, že posilují imunitní systém a chrání tělo před mnoha nemocemi. Pokud však chcete z toho vytěžit maximum, je v této formě mnohem efektivnější a lze jej snadno přidat do pokrmů, jako jsou saláty a lahodné dezerty, zmrazené, takže se během několika dní vyrovnáte s nadváhou a dokonce i cukrovkou.

Ještě před výběrem citronu v obchodě se ujistěte, že je zcela přírodní a bez pesticidů, není geneticky modifikován. V tomto případě nejen chutná mnohem lépe, ale také obsahuje více účinných látek. Přidáním tohoto ovoce do běžné stravy si můžete užít následující výhody:

  • Posílení imunitního systému: Citron je výborným zdrojem vitamínu C, který podporuje imunitní systém a pomáhá bojovat proti nachlazení, chřipce a infekcím.
  • Detoxikace těla: Toto lahodné ovoce obsahuje také antioxidanty, včetně flavonoidů, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály a redukují záněty v těle. Stejně tak jsou schopny detoxikovat tělo od nahromaděných nečistot a zabíjí rakovinné buňky.
  • Lepší trávení:Citronová šťáva stimuluje trávicí enzymy, léčí problémy, jako jsou poruchy trávení, a podporuje pravidelnost stolice. Díky obsahu antioxidačních složek také ničí špatné bakterie v těle.
  • Hydratace: Pitná voda s citronem pomůže udržet tělo hydratované. Citron může dát vodě příjemnou chuť a usnadnit pití běžné vody.
  • Podpora zdravé kůže: Vitamín C a další antioxidanty v citronu podporují tvorbu kolagenu, který je důležitý pro zdravou a pružnou kůži. Stejně tak toto ovoce pomáhá čistit pleť a snižovat přebytečný olej.
  • Podpora trávicího systému: Kyselina citronová podporuje trávení také tím, že stimuluje tvorbu žaludečních šťáv a pomáhá také při trávení tuků a potravin bohatých na vlákninu.
  • Prevence ledvinových kamenů: Pravidelná konzumace citronové šťávy zvyšuje tvorbu moči a tím také předchází tvorbě ledvinových kamenů.

Pokračování na další straně