Nalijte tyto ingredience na rajčata a vychutnejte si lepší sklizeň

Hořčičná semínka si všichni lidé většinou kupují jako koření do pokrmů nebo jako tradiční přísadu do marmelády. Málokdo však ví, že jednoduchá hořčičná semínka jsou kouzelnou surovinou a pomohou vám vyřešit nejen zdravotní problémy, ale i zahradničení ! Dnes prozradíme, jak mít vyšší úrodu rajčat.

Poklad pro každého zahradníka

Hořčičný prášek (pokud nemáte hořčičný prášek, můžete ho získat mletím hořčičných semínek) je jednou z nejlepších chemických náhražek na zahradě. Jejich účinky jsou velmi podobné, ale na rozdíl od chemie nemají na vaši zahradu sebemenší negativní dopad.

Pokud jsou na zahradě vaším nepřítelem číslo jedna slimáci a ničí vám jahody, zelí, rajčata, papriky a další plodiny, určitě tuto metodu vyzkoušejte. Nasypte prášek mezi rostliny, které obvykle napadají slimáci. Hořčičný prášek pro šneky je toxický, šneci vás od vaší zeleniny určitě odpuzují.

Hořčičný sprej je skvělým nástrojem pro boj proti mandelinkám bramborovým, mšicím a dalším škůdcům.

Asi 2 lžíce hořčičného prášku rozřeďte větším kbelíkem vody. Poté do směsi přidejte 100 ml octa (9%) a přidejte 40 g nastrouhaného pryskyřičného mýdla (mýdlo s přírodním březovým dehtem, dostupné online). Vše dobře promícháme a nalijeme do rozprašovače.

Metoda, která udrží rajčata čerstvá po dobu několika týdnů

Rajčata zůstanou šťavnatá a čerstvá. Pro tuto metodu je nutné zvolit neporušené menší keře rajčat.

Pokračování na další straně

1
2