Močíte v sedě? Jak záchodová mísa ničí vaše zdraví

Po tisíce let všechny národy světa vykonávaly základní fyziologickou potřebu, vyprazdňování střev, přirozenou cestou, v podřepu. Téměř nevěděli o většině dnešních střevních onemocnění, jako jsou hemoroidy, zácpa, rakovina střev a Crohnova choroba.

A pak se moderní technologie začaly rychlostí blesku vkrádat do všech oblastí života včetně koupelen. Přišly moderní sedací skořepiny a s nimi mnoho zdravotních problémů.

V dnešní době moderních a luxusních návyků se o dřepování při vyprazdňování střev mluví jako o staromódní a nepohodlné pozici. To je nešťastné, protože podle nejnovějších výzkumů je právě sezení při močení zodpovědné za řadu dnešních nemocí.

Moderní toalety přinášejí celou řadu nemocí

V Israeli Journal of Medical Sciences byla zveřejněna studie, že právě sezení při vyprazdňování střeva může za vysokou míru neduhů.

hemoroidy
zánět
tlustého střeva rakovina tlustého střeva onemocnění
pánve
crohnova nemoc

Výzkumníci říkají:

„Výskyt střevních onemocnění (hemoroidy, zácpa, apendicitida, polypy, ulcerózní kolitida, syndrom dráždivého tračníku) je podobný u jihoafrických bělochů a v populacích bohatých západních zemí. Ve venkovských oblastech s tradičním životním stylem jsou tato onemocnění velmi vzácná nebo téměř neznámá.

Klasický způsob vyprázdnění střev – sezení na záchodové míse – je nepřirozená poloha, která vyžaduje použití bráničních svalů a zbytečné namáhání k vytlačení obsahu ze střev.

Zatímco při vyprazdňování střeva v podřepu tlačí stehna na břicho, což usnadňuje vyprazdňování a snižuje potřebu námahy.

V poloze v podřepu dochází k napřímení konečníku, což umožňuje jednodušší a důkladnější vyprázdnění střeva, v sedě pak nelze obsah střeva zcela vyprázdnit močením.

Výsledkem je častá potřeba vícenásobných návštěv toalety.

Mnohokrát jsme se přesvědčili, že se od malých dětí můžeme hodně naučit díky jejich instinktivním jednáním a instinktivní reakce je přirozenou a často tou nejlepší lidskou reakcí.

Velmi malé děti se při pomočování instinktivně hrbí, aby vyprázdnily obsah střeva a tento přirozený instinkt je bohužel dospělými zatlačován do pozadí.

cucavac3

Mnoho studií potvrdilo, že močení v podřepu je jednodušší a zdravější.

Pokračování na další straně

1
2