Místo, kde nejvíce přibíráte, ukazuje, co byste neměli jíst

Obezita je závažný a stále rozšířenější problém. S obezitou bojujeme, ale je to nerovný boj. Přísná disciplína a dietní omezení často nepřinášejí kýžené výsledky. Obezita je do značné míry podmíněna genetikou a prostředím. V tomto nerovném boji však máme spojence. Analýzou toho, kde přibíráme nejrychleji, můžeme určit příčiny obezity a účinně proti ní bojovat.

1.První typ obezity je způsoben nadměrným množstvím cukru a tuku a je nejčastějším typem obezity na světě. Omezení těchto nezdravých složek v každodenní stravě a 30 minut cvičení denně může obezitu účinně vyřešit.

2. Druhý typ obezity je způsoben psychologickými faktory, zejména úzkostí, depresí a nezvládnutým stresem. V důsledku těchto faktorů nahrazuje jídlo potěšení. Záchvatovité přejídání, neukojený hlad, noční jídlo, nadměrné mlsání a četnost svačinek vedou ke ztrátě kontroly nad emocemi, jídlem a hmotností. S tímto typem obezity je obtížné se vypořádat samostatně. Vyžaduje sebekázeň a sebeovládání. Pokud se ji i přes silnou motivaci nedaří odstranit, je nutná odborná pomoc.

Pokračování na další starně