Má babička mě naučila přidávat banánovou slupku do vývaru. Jakmile to vyzkoušíte, nikdy už to nevynecháte!

Po opékání nebo smažení masa se často stává, že výraznou chuť má buď samotné maso, nebo jeho šťáva. Pro dosažení nejlepšího výsledku je nutné maso správně upravit a dochutit pomocí soli a koření. Následně je třeba zvolit správnou metodu přípravy a lahodný pokrm bude na stole. Pro zlepšení chuti masa i jeho šťávy můžete přidat banánovou slupku. Tento skvělý trik zlepší chuť celého jídla.

Proč přidat banánovou slupku k masu

Tento skvělý tip pochází od kuchařů z Asie, kteří používají banánové slupky při přípravě hovězího nebo jehněčího masa na speciálních prkénkách. Banánová slupka výrazně zkracuje dobu přípravy masa a dokáže proměnit i nejtvrdší kus v křehkou a lahodnou pochoutku, kterou si užijete vy i vaši hosté.

Kdy přidat banánovou slupku k masu

Vložte připravené maso do hrnce a zalijte vodou. Banánovou slupku omyjte vodou a přidejte ji k masu. Děrovanou lžící odstraňte veškerou pěnu, která se během vaření masa vytvoří. Vařte maso 20-30 minut a poté můžete banánovou slupku vyjmout. Přidejte oblíbenou zeleninu do hrnce a dokončete přípravu pokrmu podle svého zvyku.

Pokračování na další straně