Král zdraví, který chrání srdce, nervy a uvolňuje svaly: Těchto 10 potravin je plných hořčíku

Hořčík je právem nazýván minerálem života, protože bez něj by naše tělo nemohlo udělat jediný pohyb. Je klíčový pro fungování nervové soustavy a svalů, ale většině dospělých chybí. Chcete-li zvýšit příjem hořčíku, zařaďte tyto potraviny na svůj talíř každý den.

1. Mandle

Ve 30 gramech mandlí je 105 miligramů hořčíku. Jsou také bohaté na vitamín E, antioxidant, který udržuje imunitu a pomáhá udržovat zdraví očí. Jsou nabité bílkovinami, které vás zasytí a pomáhají při hubnutí, a pro srdce zdravé omega 3 mastné kyseliny.

Jaký je nejlepší způsob, jak je jíst? Vezměte si hrst mandlí na zdravou svačinu nebo je přidejte do salátu.

2. Sezamová semínka

Ve 30 gramech pražených sezamových semínek je 101 miligramů hořčíku. Sezamová semínka jsou také dobrým zdrojem železa a vitamínu B6.

Vmíchejte je do granoly nebo přidejte do smažené mísy.

3. Slunečnicová semínka

Ve 30 gramech slunečnicových semínek je 128 miligramů hořčíku. Slunečnicová semínka jsou velmi dobrým zdrojem vápníku a polynenasycených tuků, které při umírněné konzumaci pomáhají snižovat špatný cholesterol v krvi.

Můžete je jíst jako svačinu, ale uvědomte si, že většina balených slunečnicových semínek obsahuje hodně soli. Proto je lepší kupovat syrová slunečnicová semínka, která budete jen smažit, a můžete je přidat i do salátu.

4. Banány

Jeden banán obsahuje 22 miligramů hořčíku. Banány, které jsou stále lehce zelené, jsou jedním z nejlepších zdrojů odolného škrobu, zdravého sacharidu, který vás zasytí a zrychlí váš metabolismus. Banány také obsahují draslík, elektrolyt, který pomáhá snižovat krevní tlak.

Jaký je nejlepší způsob, jak je jíst? Možností je nepřeberné množství: udělejte si smoothie, nakrájejte banán a přidejte ho do ovesné kaše, nakrájejte ho na toast namazaný arašídovým máslem nebo banán jednoduše oloupejte a snězte.

Pokračování na další straně