Kolik by měla vážit zdravá žena po padesátce a proč

Mnoho žen s věkem přibírá na váze. Někteří se s tím smíří, jiní vynaloží velké úsilí, aby vrátili postavu, která byla ve 20 letech. Mezitím je třeba pochopit, že hlavní věcí není vytesaná postava, ale zdraví. Pokud tedy váha nepřesahuje věkovou normu, neměli byste se mučit dietami.

Proč váha s věkem roste?

Mnoho žen s lítostí vzpomíná, že v mládí mohly v noci snadno sníst pár porcí smažených brambor a doplnit večeři koláčem a postava zůstala štíhlá a váha se nezvýšila ani o gram. Ale s věkem se vše mění a jakékoli přebytky v jídle se okamžitě ukládají s dalším tukem na bocích a břiše.

Metabolismus se totiž s věkem mění, zpomaluje  , a pokud žena zachová svůj dosavadní způsob stravování, nevyhnutelně přibere.

Dalším důvodem pro přibírání kilogramů je menší pohyblivost. To je ve věku 20 let, můžete tančit celou noc a po 50 chcete stále klidnější zábavu.

Nezapomeňte, že ve věku kolem 50 let prochází každá žena hormonální restrukturalizací těla.  Vaječníky začnou produkovat méně estrogenu. A tyto hormony jsou velmi důležité pro udržení mladistvé pleti.

Ženy by měly vědět, že tělo částečně kompenzuje nedostatek pohlavních hormonů tvorbou tukové tkáně. Proto byste neměli extrémně hubnout, to se na vzhledu projeví tím nejnegativnějším způsobem.

Pokračování na další straně