KDYŽ VYŘADÍTE CHLÉB ZE SVÉ STRAVY, STANOU SE VAŠEMU TĚLU 3 VĚCI: Podívejte se jaké

Chléb je oblíbenou potravinou mnoha lidí a je těžké si bez něj představit jídlo, ale je známo, že ovlivňuje hmotnost. Od lidí, kteří se rozhodli zhubnout, často slýcháme, že vyřadili chléb ze svého jídelníčku, protože urychluje hubnutí. Tento příběh vypráví o tom, co se vlastně v těle děje, když se chléb odstraní. Úbytek hmotnosti v důsledku zadržování vody v těle Chléb je plný sacharidů, takže když se náhle vyřadí, má to vliv na tělo a vede to k úbytku hmotnosti. Nejedná se však o náhlý úbytek hmotnosti, ale o ztrátu zásob vody v těle.

Tělo ukládá sacharidy ve formě glykogenu, kyseliny mléčné, která shromažďuje vodu. Jeden gram sacharidů zadržený v těle zadržuje a váže troj- až čtyřnásobek své hmotnosti ve vodě. Potřeba jídla se tak snižuje. Je známo, že sacharidy způsobují vzestup a pokles hladiny glukózy v krvi, což vyvolává hlad a potřebu jíst.

To je další důvod, proč chléb obsahuje tolik sacharidů, které mohou ovlivnit hmotnost. Neznamená to úplně vyřadit chléb z jídelníčku, ale nahradit bílý chléb s nulovou kalorickou hodnotou celozrnným chlebem, který reguluje a stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Pokračování na další straně