Kdo je zná, šetří čas, peníze i úsilí. Perfektní životní triky pro každý den

Bezvadně čistá toaletní štětka

Dráždí vás pravidelné kupování nové toaletní štětky? Zdá se, že jde o malý náklad, ale kromě ekologických záležitostí je s tím trochu problém.

Uchovávejte kartáč v perfektním stavu déle jeho čištěním v roztoku z ½ šálku jedlé sody, trochy koncentrovaného čisticího prostředku, 2 lžiček soli a ¼ šálku octa. Svařte půl litru vody a vše zalijte. Vložte toaletní štětku do produktu asi na hodinu a užijte si výsledky.

Perfektní bílá toaleta

Vodní kámen zůstává v těžko dostupných záhybech záchodové mísy? Teď to není problém. Papírové ubrousky namočte do octa a naplňte je do štěrbin a nechte je přes noc. Ráno nebude po kameni ani stopy.

Proveďte kompletní dezinfekci toalety. Připravte si 10 ml teplé vody a smíchejte ji se 2 ml citronové šťávy a 3 g peroxidu vodíku. Nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte ji přes okraj toalety. Nechte dvě hodiny působit, poté toaletu vydrhněte toaletním kartáčem a opláchněte. Odstraníte tak skvrny a skvrny, které byly doposud problémem.

Zbavte se rzi

Rez je častým hostem mnoha koupelen. Ona hyzdí koupelnové spotřebiče a vybavení a vy se jí stále snažíte zbavit – marně. Je tu však možnost, že jste ještě neslyšeli o tom, že posypáním rezavých míst kuchyňskou solí a politím citronovou šťávou se rzi jednou provždy zbavíte.

Tajemství je v tom, že než citronová šťáva rozpustí sůl, sama nasákne rez. Zní to hezky? Směs nanášejte večer na rezavá místa a ráno opláchněte. Neděkuj mi.

Univerzální čistič s příjemnou vůní

Připravte si nádobu o objemu 1 litr a nalijte do ní 2 odměrky aviváže se dvěma odměrkami alkoholu. Doplňte zbývající prostor v nádobě destilovanou vodou. Získanou směsí umyjte podlahy. Jejich povrch se bude krásně lesknout a s prachem budete mít na dlouhou dobu pokoj.

S tímto prostředkem se stejně účinně zbavíte zápachu domácích mazlíčků. Jde o univerzální prostředek, který také snadno odstraní skvrny z povrchu bílých skříněk, van a sprchových van.

Skvrny na stropě?

Lidé, kteří bydlí v bytech s originálními panelovými sprchami, přesně vědí, o čem je řeč. Do kbelíku nalijte vodu a ocet v poměru 1:1
a běžným mopem vytřete strop a rohy. Žluté skvrny zmizí na dlouhou dobu.

Odmastit a vydezinfikovat dřez

K dezinfekci dřezu nepotřebujete chemii. Postačí kuchyňská sůl a vroucí voda. Do sifonu dejte dvě lžíce soli a zalijte vařící vodou.
Tato metoda je skvělá pro odstranění pachů a propuknutí bakterií.

Odtok ve sprše také snadno vydezinfikujete. Stačí na odtok dát 3 lžíce soli a zalít převařenou vodou.
Jde o triviální trik, který doporučují i ​​instalatéři.

Pomohli jsme? Určitě tyto metody vyzkoušejte a podělte se o ně se svými blízkými! Díky nim ušetříte nejen peníze, ale také se postaráte
o životní prostředí!

Zdroj:Facebook

1
2