Kdo je zná, šetří čas, peníze i úsilí. Perfektní životní triky pro každý den

Koupelna je jedním z míst, kde musíme vynaložit zvláštní úsilí, abychom je dali do pořádku. Zaschlé kapky
na obkladech a sprchových koutech, vodní kámen, rez a usazovací bakterie se tu a tam vrací.

Zde je 11 jednoduchých triků, které vám pomohou udržet vaši koupelnu v perfektním stavu, aniž byste utráceli miliony za drahé čisticí prostředky.
Používaly je naše babičky.

Sprchová hlavice a baterie

Pokud jste majiteli sprchového koutu doma, určitě znáte ten pocit, když se vše ucpe spolu se sprchovou hlavicí. Není to velký problém, opravdu! Kohoutek a hlavici stačí potřísnit octem a nechat přes noc. Ráno stačí důkladně opláchnout a po problému.

Bílá vana

Smaltovaná vana se žlutými pruhy vám nedá v noci spát? Už jste vyzkoušeli všechno? Tady je vaše záchranné lano. Udělejte si z vany bělící koupel, která vás nejen zbaví bakterií a nečistot, ale zničí i žluté skvrny.

Stačí smíchat půl šálku alkoholu se 4 šálky octa a ¼ šálku jedlé sody ve čtyřech litrech vody. Nalijte směs do vany, nejprve ucpejte korek. Vanu důkladně vydrhněte a nechte čtvrt hodiny působit. Poté obsah sceďte a vanu omyjte studenou vodou.

Zrcadlo bez pruhů

Starší zrcadla mají často stopy různých zabarvení a těžko odstranitelné nečistoty. Pokud máte i starší kopii, nevyhazujte ji. Naneste na něj směs jedlé sody a peroxidu vodíku. nasaďte si rukavice a očistěte zrcadlo houbičkou, poté opláchněte. Pokud jsou na zrcadle také zamlžené skvrny – použijte pěnu na holení.

Zastavte vodní kámen a vodní kámen

Vytvořte účinný čisticí prostředek se 3 složkami!

Ingredience:

  • lžíce soli
  • lžíce pracího prášku
  • 3 lžíce octa

Příprava:

Do připravené mísy dejte sůl, prací prášek a ocet. Míchejte, dokud se vše nerozpustí. Připravenou směs nalijte do záchodové mísy a vnitřek vydrhněte záchodovou štětkou. Poté z vrchu očistíme houbičkou. Nezapomeňte umýt nádržku na vodu a všechny ostatní části. Tato směs bude dobře fungovat i na vaně a umyvadle.

Pokračování na další straně

1
2