Jsou cennější než květy: To je důvod, proč byste měli sníst 6 stonků pampelišky denně

Není třeba diskutovat o tom, že pampeliška má mnoho pozitivních účinků na naše tělo. Jedním z nich je bezpochyby čištění krve.

Pampeliška kvete dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Léčivé vlastnosti pampelišky se nacházejí ve všech jejích částech: kořenech, listech, květech i stoncích.

Květy a listy pampelišky jsou nejvíce léčivé na jaře a kořen je nejlepší sklízet na podzim. Každá část této rostliny má jiné vlastnosti. V tomto článku se dozvíte o léčivých účincích výhonků pampelišky, které jsou fantastické pro zdraví. Pampeliška je rostlina, která akumuluje hodně sluneční energie a  obsahuje hodně bílkovin.

Stonky pampelišky mohou pomoci při různých zdravotních problémech, včetně poruch metabolismu. Možná jste slyšeli, že pampeliška může pomoci při onemocněních jater a žlučníku. Nyní je však nejdůležitější zdůraznit, že čerstvé stonky pampelišky jsou výborným přírodním prostředkem, který  upravuje všechny metabolické procesy.

Obsahují látky, které zvyšují tvorbu inzulinu a regulují metabolismus sacharidů a tuků, proto se doporučují lidem, kteří mají vysokou hladinu cukru v krvi, dysfunkci štítné žlázy, vysoký cholesterol a nadváhu.

Pokračování na další straně