JEDEN VITAMIN ZKRÁTÍ ŽIVOT PŘI PŘÍLIŠ DLOUHÉM UŽÍVÁNÍ: VAROVÁNÍ PŘED DOPLŇKY – ani lékaři to nevědí

Zdravý životní styl je téma, o kterém se mluví stále více, a to kvůli rostoucímu počtu chronických onemocnění, která jsou velmi častá. Ke zdravému životnímu stylu mimo jiné patří i zdravá strava a mnozí si posilují imunitu užíváním různých doplňků stravy.

S doplňky stravy v dopoledním pořadu TV Prva je ale třeba být velmi opatrný, upozornil odborník na výživu prof. Dr. Svetlana Stanišić, odhalující údaje z výzkumu, že jeden vitamín zkracuje život, pokud je užíván příliš dlouho.

„Existuje výzkum a je velmi dobře známý, například před deseti lety bylo publikováno v ‚Journal of the American Medical Association‘, že pravidelný příjem vitamínů B9 a B12, můžete převést na vitamín B komplex, zkrátit života a hlavně zvyšují riziko Sledovali lidi šest let, každý den brali doplňky vitaminu B a ukázalo se, že úmrtnost byla o 30 procent vyšší, což je obrovské procento.pomáhá rozvíjet a získávat energii v našem těle, také stimuluje rychle rostoucí tkáně, což může být zhoubná tkáň. Protože se v našem těle tvoří každý den řada maligních buněk, naše tělo se jich nestíhá zbavit dříve, než vitamín B, aby podpořil trhlinu. Řekl bych, že musíme buď s tím opatrný.“

Pokračování na další straně