Je vám neustále zima? Tohle se vám vaše tělo snaží říct!

Je normální, že se v zimě nebo i v létě častěji nachladíte, pokud sedíte někde pod klimatizací, ale pokud je vám zima téměř neustále, zatímco ostatní takové nepohodlí vůbec nepociťují, měli byste přemýšlet o tom, co za tím může být.

Tělo každého člověka je jedinečné, takže je normální, pokud je vaše tělesná teplota o něco nižší, než je průměr, ale pokud zjistíte, že vám náhle začne být bezdůvodně zima a objeví se další příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

  1. Špatná cirkulace
    Při poruše krevního oběhu se omezuje průtok krve v cévách a v důsledku toho se některé části těla – zejména končetiny – méně prokrvují, a proto se ochlazují. Vzhledem k tomu, že špatná cirkulace může někdy svědčit o závažnějších zdravotních problémech, jako je cukrovka, krevní sraženiny, ateroskleróza, onemocnění periferních tepen nebo vysoký krevní tlak, stojí za to navštívit lékaře, pokud se s tím setkáte.
  2. Hypotyreóza
    Pokud neustále pociťujete mrazivý chlad, může to být také příznak hypotyreózy . Hormony produkované štítnou žlázou jsou pro tělo životně důležité, regulují různé tělesné funkce, jako je tělesná teplota a srdeční frekvence.

Pokud jsou hladiny hormonů produkovaných štítnou žlázou nízké, může to mít za následek nižší tělesnou teplotu, a proto nám může být zima.

Další příznaky hypotyreózy:

Únava
Přibírání na váze
Zácpa
Suché víno
Řídnutí vlasů
Deprese
Těžká nebo nepravidelná menstruace
Bolest svalů

  1. Anémie
    Anémie znamená , že počet zdravých červených krvinek v krvi je nízký. To může být způsobeno řadou věcí, od nedostatku železa (který brání tělu produkovat dostatek hemoglobinu) až po určité krevní poruchy, které ničí červené krvinky rychleji, než je tělo dokáže nahradit.

Když je počet červených krvinek velmi nízký, v těle cirkuluje méně krve a může vám být kvůli tomu zima.

Pokračování na další straně

1
2