Jak si sami otestovat zdraví a sílu srdce (zabere to jen 5 minut)

Srdce je jedinečný orgán. Svou práci nezastaví ani na minutu – od narození člověka až po smrt. Pokud vaše srdce bije jako o závod, existuje jednoduchá domácí metoda, jak zkontrolovat, jak to funguje. Nevyžaduje žádná speciální zařízení nebo zařízení.

Kardiovaskulární onemocnění jsou hlavní příčinou smrti na planetě Zemi. Může za to životní tempo, neustálý stres, který lidé zažívají. Psychický tlak, nedostatek spánku, únava, dlouhá pracovní doba u počítače a nedostatek fyzické aktivity škodí srdci. Situaci zhoršuje i nezdravá strava včetně rychlého, tučného a kořeněného jídla.

Jak zkontrolovat zdraví srdce?

Pokud začnete pociťovat varovné signály, které vám vaše tělo vysílá a chcete se ujistit, že se srdcem je vše v pořádku, existuje jednoduchý a rychlý způsob, jak to udělat.

Možná si myslíte, že pravidelný stres v práci nebo ve vašem rodinném životě má negativní vliv na vaše zdraví, nebo vás možná trápí stáří? V tom případě byste si pravděpodobně měli nechat zkontrolovat srdce.

Dá se říci, že lidské srdce je silný orgán. Není tak snadné ji ovlivnit. Hlavním problémem však je, že když dojde k srdečnímu selhání, může být tato příčina obtížně identifikovatelná.

Srdeční arytmie je jedním z hlavních parametrů. Proto je nutné začít měřením pulsu. Tento krok vám okamžitě ukáže, jak srdce funguje.

K její kontrole nepotřebujete žádné lékařské vybavení ani speciální lékařské dovednosti, jen vaši pozornost a 5 minut vašeho času.

Lékaři věří, že měření tepové frekvence může člověku dokonce zachránit život, takže zvyknutí si na tuto metodu vám dá klid.

Nejčastěji se tep měří v klidu, stačí si sednout na židli. Tento konkrétní test však nevyžaduje stálou nehybnost.

Pokračování na další straně