​​JAK PŘEDCHÁZET NADMĚRNÉMU POTU: 1 trik pomáhá všem, 100% ÚČINNÝ

Pocení je méně, pokud nosíte světlé barvy, stejně jako oblečení z přírodních materiálů a řídké tkaní. A tady je přírodní lék, který pomáhá…

Pocení je nejčastější bolestí každého v letních dnech, ale také důležitou tělesnou funkcí, která chrání tělo před přehřátím. Nadměrné pocení se nazývá hyperhidróza a je zvláštním zdravotním a kosmetickým problémem.

Diagnózu musí stanovit lékař, který může doporučit i nejvhodnější způsob léčby. Léky mohou snižovat stimulaci potních žláz, ale většinou se předepisují na sekundární hyperhidrózu – kdy nadměrné pocení je způsobeno nemocí nebo změněným zdravotním stavem. Může to být menopauza (charakteristické je noční pocení), cukrovka, problémy související se štítnou žlázou, nízká hladina cukru v krvi, ale i některé typy nádorů.

Botox je moderní a podle názoru mnoha lékařů jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit nadměrnému pocení, zejména v podpaží. Neurotoxín, který se stal populárním jako prostředek k „vyžehlení“ vrásek na obličeji, zastavuje také práci potních žláz.

Dobrých účinků však lze dosáhnout i bez návštěvy lékaře, zvláště pokud je pocení pouze důsledkem vysokých teplot a nikoli zdravotních problémů. Změněným letním podmínkám je důležité přizpůsobit stravu a oblečení. Je nutné vyloučit alkoholické nápoje, kávu a silné koření. Kofein a koření přímo stimulují neurotransmitery v mozku, které aktivují potní žlázy.

Pokračování na další straně