Štítná žláza je neendokrinní žláza umístěná v krku před hrdlem.
Skládá se ze dvou laloků a produkuje hormony štítné žlázy obsahující jód, které jsou zodpovědné za metabolické procesy v těle.
Pokud nestačí, dochází k hypotyreóze – s tímto onemocněním jsou neustále mučeny otoky, ospalost, ospalost a poruchy paměti. Při nedostatku hormonů štítné žlázy člověk umírá.
Na normální funkci štítné žlázy závisí hlavní biologické procesy v těle – růst a vývoj tkání.
Štítná žláza má také nervová centra umístěná v krku. Právě tyto akumulační žlázy nervových buněk ovládají žlázu a tvoří s ní jeden celek, přestože jsou mimo ni.
Když člověk zažije velký stres, ztrátu blízkého člověka, bolestivý rozvod, atd., aktivují se nervová centra, která řídí štítnou žlázu.
Tělo zažívá silný stres. V reakci na to zvyšuje produkci hormonů. A rychle, za pár hodin, se objeví hypertyreóza.
Tento stav je charakterizován zrychleným srdečním tepem, nervozitou, pocením, hubnutím a vypadáváním vlasů. Můžete to zjistit pomocí krevních testů na hormony TSH, volný T4 a volný T3.
Ale je tu dobrá zpráva: štítná žláza se může zotavit a její tkáně mohou být obnoveny.
Pro zahájení procesu regenerace je nutné odstranit vrchol napětí orgánu.
Zvýšená produkce hormonů, častý puls a úzkost, to mají řešit – tyreostatika. Tyto léky však pouze snižují tvorbu hormonů ve štítné žláze, aniž by ovlivnily základ nervových center aktivovaných onemocněním. Proto je nutné společně s léky léčit i samotné onemocnění.
Totiž – snížit přetížení štítné žlázy periferního nervového systému. Tato taktika se vyhýbá operaci.
Pokračování na další straně