Jak aktivovat štítnou žlázu, aby spalovala přebytečný tuk a zrychlila metabolismus?

Štítná žláza je neendokrinní žláza umístěná v krku před hrdlem.

Skládá se ze dvou laloků a produkuje hormony štítné žlázy obsahující jód, které jsou zodpovědné za metabolické procesy v těle.

Pokud nestačí, dochází k  hypotyreóze  – s tímto onemocněním jsou neustále mučeny otoky, ospalost, ospalost a poruchy paměti. Při nedostatku hormonů štítné žlázy člověk umírá.

Na normální funkci štítné žlázy závisí hlavní biologické procesy v těle – růst a vývoj tkání.

Štítná žláza má také nervová centra umístěná v krku. Právě tyto akumulační žlázy nervových buněk ovládají žlázu a tvoří s ní jeden celek, přestože jsou mimo ni.

Když člověk zažije velký stres, ztrátu blízkého člověka, bolestivý rozvod, atd., aktivují se nervová centra, která řídí štítnou žlázu.

Tělo zažívá silný stres. V reakci na to zvyšuje produkci hormonů. A rychle, za pár hodin, se objeví hypertyreóza.

Tento stav je charakterizován zrychleným srdečním tepem, nervozitou, pocením, hubnutím a vypadáváním vlasů. Můžete to zjistit pomocí krevních testů na hormony TSH, volný T4 a volný T3.

Ale je tu dobrá zpráva: štítná žláza se může zotavit a její tkáně mohou být obnoveny.

Pro zahájení procesu regenerace je nutné odstranit vrchol napětí orgánu.

Zvýšená produkce hormonů, častý puls a úzkost, to mají řešit – tyreostatika. Tyto léky však pouze snižují tvorbu hormonů ve štítné žláze, aniž by ovlivnily základ nervových center aktivovaných onemocněním. Proto je nutné společně s léky léčit i samotné onemocnění.

Totiž – snížit přetížení štítné žlázy periferního nervového systému. Tato taktika se vyhýbá operaci.

Pokračování na další straně