Hnisavá angína: Přírodní léčba s domácí léčbou

Mandle chrání naše tělo tím, že zabraňují pronikání bakterií nebo virů do krku. Pokud se bakterie přece jen objeví, dochází nejprve k hnisavému zánětu krku a angíně a následně k angíně. Také se tomu dá předejít, jak? Přečtěte si přírodní léčbu hnisavé anginy…

I když může jít o důsledek nachlazení nebo sezónní chřipky, v těchto případech se často jedná pouze o podráždění krčních mandlí „zánět mandlí“. Pokud se však objeví, jsou stížnosti velmi bolestivé a závažné.

Příznaky hnisavé anginy pectoris a angíny jsou podobné jako u chřipky nebo silného nachlazení. Zvýšená tělesná teplota, horečka, bolest hlavy, potíže s polykáním a bolest v krku jsou nejčastějšími příznaky hnisavé angíny.

V některých případech se na mandlích mohou tvořit žluto-bílé skvrny. Takové bakterie se mohou snadno dostat do krve a způsobit organické záněty, jako je zánět krčních svalů, zánět srdečního svalu nebo zánět ledvin. Časté bolesti v krku mohou být důsledkem chronické tonzilitidy.

Hnisavá angina nikdy nevznikne ze dne na den, vždy je to následek nějakého jiného onemocnění. Několik dní před nástupem anginy pectoris dochází k pálení a bolesti v krku. Abyste předešli hnisavé angíně, tedy hnisavé angíně, začněte s léčbou doma, jakmile zaznamenáte první příznaky.

Přírodní léčba hnisavé anginy

Ať už se jedná o akutní nebo chronický stav, hnisavá angína se léčí výhradně mírnými léčivými bylinami. Zejména ten, který má sliz, pektiny, třísloviny a některé silice. Zvláště ceněné jsou aromatické byliny s obsahem proazulenu.

Při destilaci těchto rostlin vznikají azuleny, proto mají tyto silice modrou nebo zelenou barvu. Je-li silice z heřmánku, řebříčku a některých dalších rostlin tmavší modré barvy, tím více je ceněna v lékařství, protože má více azulenových uhlovodíků a proto funguje lépe a spolehlivěji jako antiflogistikum, tzn. proti zánětům sliznice a kůže.

Čaje a směsi, které pomáhají při hnisavé angíně

Abyste se vyhnuli hnisavé angíně, může vám velmi pomoci přírodní léčba. Zde je seznam čajů a čajových směsí, které si snadno připravíte doma. A jejich účinnost byla prokázána po staletí, předávaná z generace na generaci:

Pokračování na další straně