Dva banány denně – proč je všichni doporučují?

Dva banány denně je rada, kterou jsme na internetu viděli mnohokrát. Proč je všichni doporučují a jsou opravdu tak užitečné?

Vědcům a odborníkům na výživu není jasné, proč se většina lidí na Západě stravuje nezdravě, když už existuje tolik výborných a především přirozených potravin, které nám dokážou poskytnout všechny potřebné látky.

Vezměte si například banány. Jsou oblíbenou potravou opic, což není tak divné, protože jsou velmi chutné a výživné a kromě toho jsou skutečným pokladem skvělých látek !

Věřte tomu nebo ne, banány mají mnoho zdravotních výhod, které mohou zlepšit váš život. Váš denní jídelníček musí obsahovat nějaké ovoce, a pokud si již můžete vybrat, naší radou jsou banány. Toto sladké tropické ovoce skvěle chutná, není drahé a v malém množství vám toho dokáže poskytnout opravdu hodně.

Odborníci na výživu tvrdí, že za pouhý měsíc od doby, kdy začnete jíst dva banány denně, by se váš zdravotní stav měl výrazně zlepšit!

Zde je to, co se stane, když budete jíst dva banány denně!

  1. Banány obsahují velmi málo sodíku, ale hodně draslíku, což je skvělé pro regulaci krevního tlaku a zdraví srdce. Vědci zjistili, že každodenní konzumace banánů může snížit riziko infarktu až o 40 % a jsou dobrou prevencí proti mrtvici .
  1. Pokud máte zažívací potíže, jako je zácpa, snězte pár banánů. Jsou skvělým zdrojem vlákniny, takže rychle vyřeší vaše střevní problémy.
  2. Cítíte se slabý a bezmocný? Banány vám dodají tolik potřebnou energii a jsou skvělou volbou na svačinu před cvičením! Sportovci ho mají v tašce pravidelně!
  3. Banány jsou výborným přírodním lékem i na pálení žáhy , protože jsou dobrým zdrojem antacidů, které tento nepříjemný stav upravují.
  4. Pokud vaše tělo potřebuje železo , banány vám mohou pomoci. Látky z banánů stimulují tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, takže výrazně pomáhají chudokrevným lidem.
  5. Je skvělý proti bolestem v krku a kašli !
  6. Vědci zjistili, že studenti, kteří jedí banán k snídani, svačině a po obědě, mají výrazně vyšší úroveň koncentrace. Draslík z banánů stimuluje mozkové funkce a usnadňuje učení a paměť.

Pokračování na další straně