Domácí léky na syndrom karpálního tunelu. Funguje to!

Se společenským pokrokem se objevují nové nemoci, a to vůbec nepřeháníme! Mnoho pracovišť souvisejících s počítači a dlouhé hodiny ťukání do klávesnice upřednostňuje rozvoj tzv syndrom karpálního tunelu. Touto nemocí netrpí jen lidé, kteří pracují za stolem. Jakákoli profese, která vyžaduje nepřirozené polohy rukou, vede k bolesti. Moc dobře to vědí i kadeřníci, manikérky a řidiči – zkrátka ti lidé, kteří musí každý den mnoho hodin provádět stejné pohyby rukou. Jaké jsou příznaky syndromu karpálního tunelu?

Hlavním příznakem je silná bolest způsobená tlakem na střední nerv v zápěstí. Právě díky němu můžeme hýbat rukou. Problém nastává, když vlivem zvýšené námahy nerv oteče, protože začne tlačit na okolní „kanál“ – proto cítíme bolest. Hlavní příčiny jsou:

– mnohohodinová práce vyžadující stejné pohyby rukou,
– zadržování vody v těle,
– nadváha,
– artritida.

Co se symptomů týče, hlavní bolestí je ostrá bolest v zápěstích, brnění celé ruky, slabost úchopu až neschopnost držet předměty v ruce, noční necitlivost rukou, pocit tepla kolem zápěstí, silná bolest vyzařující až do loktu.

Naštěstí se s tímto problémem dá vypořádat, ale abyste se vyhnuli bolestivé operaci a rehabilitaci, měli byste jednat již při prvních příznacích a nejlépe ještě dříve – profylakticky.

Vyplatí se investovat do speciální ortézy, která pomůže vašim zápěstím odpočívat. Lékaři doporučují každodenní cvičení rukou – točení kruhů, mačkání míčku apod. Velmi dobrý nápad je připravit si speciální zázvorovou mast!

Pokračování na další straně

1
2