Díky němu jsou Japonci zdraví a žijí nejdéle: 10 zlatých tipů slavného lékaře

Dalo by se říci, že doktoru  Shigeaki Hinoharovi se připisuje dlouhověkost Japonců, neboť rady tohoto japonského lékaře velmi přispěly k tomu, aby jeho národ žil šťastně a dobře.

Zemřel 18. července 2017 ve věku 105 let a zanechal celému světu odkaz s cennými znalostmi o nepochopitelném tajemství dlouhého života.

Chcete zažít stovku v dobré kondici, se zdravým tělem i duchem? Je to možné, ukázal na svém příkladu. Svůj život zasvětil dosažení dlouhověkosti národa.

Pomohl zavést lékařské systémy, díky nimž se Japonci stali jednou z nejdéle žijících zemí na světě. Téměř až do své smrti pracoval v nemocnici, léčil pacienty a přednášel vysokoškolákům. Zde jsou jeho  tipy pro dlouhý, zdravý a kvalitní život:

1. Energie pochází z dobrého pocitu, ne ze zdravé stravy a hodně spánku

„Všichni si pamatujeme, jak jsme jako děti, když jsme se bavili, často zapomínali jíst nebo spát. Věřím, že tento postoj si dokážeme udržet i jako dospělí – nejlepší je neunavovat tělo příliš mnoha pravidly jako oběd a spánek,“ vysvětluje lékařka. Pro vitalitu je nejdůležitější cítit se spokojený a naplněný. Bavte se – je potřeba na tom pracovat, nezatěžovat se tím, kdy budeme jíst a kdy spát.

2. Pozor na obezitu

Doktor Hinohara neustále zdůrazňoval, že lidé, kteří nemají nadváhu, zažívají stovku, a proto by si měli dávat pozor na svou váhu ve fyzické kondici. jídlem bychom se zatěžovat neměli, ale i tak bychom si měli dávat pozor, abychom se nepřejedli. K snídani vypil kávu, sklenici mléka a pomerančový džus se lžící olivového oleje. Věřil, že olivový olej je skvělý na cévy a pokožku. K obědu jedl mléko a sušenky a často vynechával oběd, když byl příliš zaneprázdněn. K večeři jedl zeleninu, ryby a rýži. Dvakrát týdně jedl hovězí maso.

3. Plánujte dopředu

Hinohara měla na rok dopředu vždy nabitý program a dokonce plánovala více do budoucna. Jak řekl, moc se tedy těšil na olympiádu v Tokiu 2020. Bohužel je nezažil, ale na jeho životním postoji a plánech je vidět, jaký byl optimista, což je také důležitá položka pro dlouhověkost.

Pokračování na další straně