DĚLAJÍ SE VÁM PO SPRCHOVÁNÍ ČERVENÉ SKVRNY? To znamená jediné

Svědění kůže po sprchování může být docela nepříjemný zážitek, zvláště když se vám na těle objeví červené skvrny.

Existuje několik příčin svědění kůže

Dlouhá sprcha s teplou vodou

Dlouhé horké sprchy mohou vaši pokožku vysušovat a napínat.Pokožka produkuje přírodní oleje, které pokožku chrání a hydratují.Tyto oleje lze odstranit, pokud se budete sprchovat po dlouhou dobu, zejména teplou vodou, která způsobí vysušení a svědění pokožky.

je-je-lepší-sprchovat se-ráno-nebo-večer-zjistit-co-je-pro-vás

Sprchování tvrdou vodou

Můžete také zaznamenat svědění, pokud se koupete v tvrdé vodě.Tvrdá voda je vysoce alkalická voda, která obsahuje vysoké hladiny iontů vápníku.

Tvrdá voda snižuje účinnost šamponu a mýdla a jsou to právě zbytky z těchto přípravků, které pokožku svědí a vysušují.

Stejně tak minerály z tvrdé vody mohou ucpávat kožní póry, což může být zvláště škodlivé pro citlivá místa vaší pokožky.To může být obzvláště dráždivé pro lidi, kteří již mají suchou pokožku a lidi, kteří trpí kožními onemocněními, jako je dermatitida.

Kožní alergie nebo citlivost na pečující a kosmetické produkty

Drsné chemikálie v produktech pro péči o pokožku mohou často způsobit svědění na kůži, ale toto svědění je nejčastěji na rukou nebo nohou.Tento typ svědění může trvat několik minut až několik hodin po sprchování a může být doprovázen vyrážkou.

teplá sprcha

Produkty, které obsahují alkohol, alfa-hydroxykyseliny (AHA) a umělé vonné látky mohou vysušovat pokožku, což zvyšuje pravděpodobnost svědění po sprchování. Můžete také zaznamenat alergické reakce na některé složky v produktech péče. Alergické reakce, které mohou způsobit vyrážka, červená svědivá boule.

Stávající stav kůže

Svědění po sprchování může být také příznakem stávajícího kožního onemocnění, jako je ekzém.Lékaři doporučují, že pokud máte ekzém, neměli byste se sprchovat horkou vodou.Dalšími produkty, které mohou ekzém zhoršit, jsou mýdla nebo vonné přípravky na tělo.

Vzácným jevem je také to, že trpíte vzácným kožním onemocněním, které způsobuje svědění při jakémkoli kontaktu pokožky s vodou.

Když znáte příčinu svého svědění, bude snazší najít správnou léčbu, jak se ho účinně zbavit.

Pokračování na další straně