Dámy pozor! Těchto 7 příznaků nejčastěji pociťují ženy během mrtvice

1. Zhoršení zraku: Náhlé poškození zraku způsobené mrtvicí může postihnout jedno nebo obě oči. Mohou se také objevit slepé skvrny v důsledku poškození zrakové kůry.

2. Akutní bolest hlavy: Bolest hlavy se náhle objeví a je doprovázena následujícími příznaky, jako je nevolnost a zvracení.

3. Silná a akutní bolest na hrudi: Tento příznak může být doprovázen infarktem. Ale pokud má někdo škytavku, je to pravděpodobnější mrtvice.
4. Porucha koordinace: Náhlá ztráta koordinace a orientace ukazuje na poškození oblasti mozku odpovědné za pohyb.

5. Náhlá únava:  Aktivní člověk může pociťovat náhlé změny nálady, být specificky ospalý a po ničem netouží. Ženy se navíc mohou cítit depresivně.

6. Bezvědomí: Pokud někdo omdlí a zapráší se. Může se také objevit selhání dýchání a silný srdeční tep.

7. Bolest na jedné straně obličeje: Dalším „ženským“ příznakem mrtvice je akutní bolest na jedné straně obličeje nebo končetin na jedné straně.

Zkouška mrtvice

Pokud u sebe nebo u jiné osoby zaznamenáte některý z výše uvedených příznaků, proveďte okamžitě tyto testy, které vám pomohou určit, zda nemáte mrtvici.

Úsměv :. Usmívejte se nebo požádejte tuto osobu, aby se usmála. V případě mrtvice bude obličej asymetrický, koutek úst zůstane na jedné straně nehybný.

Ruce: Zvedněte nebo požádejte druhou osobu, aby zvedla obě ruce a držela je v úhlu 90° po dobu 5 sekund. V případě mrtvice spadne jedna ruka.

Řeč: Řekněte nebo požádejte druhou osobu, aby řekla jednoduchou frázi nebo jméno. Pomalá řeč nebo nedostatečná reakce jsou všechny příznaky mrtvice.
Pokud zaznamenáte jakýkoli signál, okamžitě zavolejte sanitku. Pamatovat! Lékaři mají jen 4,5 hodiny na to, aby člověka zachránili a vrátili ho do normálního života.

Doufáme, že tyto tipy nikdy nebudete muset využít, ale rozhodně je důležité si toho být vědomi. Chyběly vám v seznamu nějaké důležité informace? Podělte se s námi v komentáři!

Zdroj:smagnia

1
2