CHODÍTE V NOCI ČASTO NA WC? Zde jsou některé běžné důvody

Pokud se někdy v noci probudíte a máte potřebu močit, je to zcela normální.

Močový měchýř může být plný z nadměrného pití vody a může signalizovat vyprázdnění močového měchýře. Pokud se to však stává často, může to být způsobeno zdravotním problémem. Častá nokturie obvykle znamená, že se během noci alespoň jednou vzbudíte, abyste se vymočil/a; pokud se tak děje více než dvakrát a častěji, měl/a byste navštívit lékaře.

Podle profesora Matthewa Rathmana z katedry urologie Kolumbijské univerzity se nokturie stává problémem, když je spánek přerušován a během dne dochází k únavě. K časté nokturii obvykle dochází proto, že močový měchýř má potíže s udržením moči nebo proto, že množství moči vyprodukované v noci je větší než přes den. Mezi běžné příčiny nočního močení patří např.

Vysoký krevní tlak

Podle studie z roku 2019 prezentované na výročním zasedání Japonské kardiologické společnosti mají lidé, kteří během noci alespoň jednou vstávají na toaletu, o 40 % vyšší pravděpodobnost, že budou mít vysoký krevní tlak. Samozřejmě to nemusí být vždy příčinou, proto je nejlepší si krevní tlak změřit a zkontrolovat, zda je vysoký, nebo v normě. Známými příčinami vysokého krevního tlaku jsou cukrovka, příliš mnoho sodíku, příliš mnoho draslíku, nedostatek pohybu, nadváha, kouření, vysoký krevní tlak v rodině a nadměrné pití alkoholu. Alkohol

Problémy se spánkem

Čím více jste vzhůru, tím větší je pravděpodobnost, že vstanete a půjdete na toaletu. Jinými slovy, může se jednat spíše o problém se spánkem než o to, že byste se na prvním místě probudili kvůli močení, říká doktor Rattman. Mezi problémy se spánkem patří také apnoe, což je stav, kdy člověk během spánku přestane dýchat. Nedávné studie ukázaly, že léčba apnoe může také léčit nokturii.

Pokračování na další straně