ANTIBIOTIKOVÝ PROSTŘEDEK NA LEDVINY A MOČOVÝ MĚCHÝŘ: Stačí sníst 200 gramů této rostliny – ANTIBIOTIKA JIŽ NEBUDETE POTŘEBOVAT

Beta vulgaris je velmi užitečná a zdravá rostlina zeleniny a pěstuje se pro své vysoce výživné listy.

Listově je to dost podobné řepě, jen u mangoldu jsou vitamíny v listech, ne v kořenové části. Jak zasadit mangold švýcarský? Vysévat lze od února do června, semena vyséváme do řádků do hloubky tří cm. Pokud jste ji vysévali hustě, můžete ji libovolně vysévat.

Listy můžete řezat a sklízet po celý rok, aniž byste museli odstraňovat kořeny. Z kořenů vyrostou nové listy. Když sklidíte listy, nevydrží dlouho čerstvé, proto je nejlepší mangold zamrazit.

Obsahuje minimálně 13 různých antioxidantů, je velmi rozšířený na jídelníčku diabetiků, díky vysokému procentu vlákniny, která nezpůsobuje velké a náhlé zvýšení hladiny cukru v krvi.

Je mimořádně účinný při posilování imunity a je také dokonalým diuretikem. Je to ideální potravina pro udržení tělesné hmotnosti a v tomto smyslu je mangold s bramborem a citronovou šťávou nejlepší, protože dodává našemu tělu velké množství vitamínu C. Kromě toho, že je bohatý na vitamín C, obsahuje také vitamín B hořčík, železo, draslík, vápník a mangan a má velké množství bílkovin, celulózy a sacharidů a rostlinných olejů. Celulózová vlákna ze švýcarského mangoldu jsou důležitá pro výživu, protože na sebe vážou přebytečnou vodu a všechny toxické složky, urychlují také průchod potravy střevy a odstraňují trávicí potíže.

Posiluje krev působením na tvorbu červených krvinek a s přídavkem petržele čistí krev a urychluje vylučování moči, chrání sliznici těla a posiluje naše kosti.

Švýcarský mangold jako lék

Tato zelená zelenina je výjimečné přírodní antibiotikum a jako lidový lék se s ní mohou krýt rány listím, na močový měchýř a ledviny se podává světlý vývar z mangoldu. Je také dobrý pro oči, jako mrkev, protože obsahuje vitamín A a lutein, které snižují riziko očních onemocnění, jako je šedý zákal.

Obecným doporučením pro každou hospodyňku je připravit si mangold s bramborem na jídelníčku alespoň jednou týdně. Obsahuje minimálně 13 různých antioxidantů, je velmi rozšířený na jídelníčku diabetiků, díky vysokému procentu vlákniny, která nezpůsobuje velké a náhlé zvýšení hladiny cukru v krvi. Mnoho lidí má rádo zeleninu, protože je to nízkokalorická a hodnotná potravina. Je velmi sytá, protože zůstává v trávicích orgánech dlouhou dobu, stačí sníst každý den asi 200 gramů této zelené, mléčné zeleniny.

Pokračování na další straně