A AŽ O 6 KILO MÉNĚ ZA TÝDEN: Dieta, která vám pomůže okamžitě vypudit přebytečnou tekutinu a zbavit se otoků

Jak se zbavit přebytečné tekutiny a vyhnat z těla vodu – to jsou nejlepší diety a tipy.

K zadržování tekutin v těle dochází, když se přebytečná voda shromažďuje v těle a způsobuje otoky – nejčastěji rukou, nohou, kloubů a lýtek. K tomuto stavu přispívá nedostatek fyzické aktivity, ať už se jedná o osoby, které se pohybují obtížně ze zdravotních důvodů nebo jsou nuceni sedět z jiných důvodů.

Hormonální změny také způsobují zadržování tekutin například v těhotenství nebo před začátkem menstruačního cyklu. Kromě těchto důvodů se mohou otoky objevit také v důsledku onemocnění ledvin, srdečního selhání, ale i poškození kapilár nebo narušeného lymfatického systému.

Obezita také způsobuje hromadění přebytečné tekutiny v oblasti žaludku, stejně jako v pažích a nohou. Dietou, nápoji a doplňky stravy je možné dosáhnout úbytku až šesti kilogramů za týden. První věc, kterou byste měli udělat, pokud trpíte otoky, je snížit příjem soli.

Sodík ze soli váže vodu a ve zdravém organismu má za úkol udržovat rovnováhu tekutin uvnitř i vně buněk. Neměli byste úplně vyloučit sůl, ale počítejte s tím, že její procento je obvykle vysoké ve zpracovaných potravinách.

Pokračování na další straně