5 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE MĚLI PŘESTAT DĚLAT, HNED V 60: Budete žít déle a vypadat lépe

Zjistěte, kterých 5 věcí byste měli přestat dělat, když vám bude 60 – pečujte o sebe s láskou ke zdraví, dlouhověkosti a kvalitnímu životu!

Péče o tělo a mysl by se s přibývajícím věkem měla stávat stále důležitějším posláním v životě. Dáváme tak najevo, že jsme si vypěstovali lásku k sobě, ale i k ostatním lidem, kterým na nás záleží. Životní návyky jsou klíčové pro zdraví a dlouhověkost, a pokud některé změníte, osvojíte si nebo odstraníte, můžete výrazně přispět ke kvalitě svého života.

Prozradíme, kterých 5 věcí byste měli přestat dělat, pokud je vám více než 60 let:

Zastavte sedavý způsob života, je čas se hýbat – Sezení a nedostatek fyzické aktivity může způsobit řadu zdravotních problémů, zejména vašemu srdci, dále úbytek svalové hmoty, oslabení kostí, přibírání na váze a poruchy nálady. Také nepříznivě ovlivňuje hormony a oslabuje organismus, proto se doporučuje neposedávat, ale být aktivní, procházet se přírodou, být aktivní. Projděte se s partnerem nebo přáteli, přihlaste se na crossový trénink, trénujte, plavte – to vše může mít blahodárný vliv na vaše tělo a zlepšit náladu.

Zanedbávání orálního zdraví – Orální zdraví je nesmírně důležité a může ovlivnit zdraví celého organismu. S věkem se zvyšuje riziko vzniku onemocnění dásní a dalších zubních problémů. Proto je důležité pravidelně udržovat dentální hygienu, používat zubní nit a navštěvovat zubního lékaře na preventivní prohlídky. Zubaři také doporučují použití ústního irigátoru a výplachu. Čím lépe se budete o své zuby starat, tím déle zůstanete zdraví a budete vypadat krásně.

Pokračování na další straně