5 TIBEŤANŮ: CVIČENÍ, KTERÉ OMLAZUJE TĚLO A ZVLÁDNE JE KAŽDÝ BEZ OHLEDU NA VĚK

Zvyšování flexibility těla je jedním z mých oblíbených tréninků. Jde o to, že kvalitní protahovací a ohebné cviky posilují svaly těla ještě lépe než práce s těžkými váhami v posilovně!

Tato jednoduchá praxe pochází z Tibetu a má vynikající výsledky. A takové aktivitě budete muset věnovat jen 10 minut svého drahocenného času. K viditelnému zpevnění svalů těla dochází po 2 týdnech aktivního tréninku.

Další plus: Tibetská cvičení jsou velmi jemná a dostupná i starším lidem! Žádné zranění nebo bolesti svalů nezaznamenáte, i když budete při těchto cvicích tvrdě pracovat. Možná je to tajemství mládí tibetských mnichů…

TIBETSKÁ OMLAZOVACÍ CVIČENÍ

Cvičení by se mělo provádět ráno – jsou nejúčinnější. Začněte se 7 opakováními a postupně přejděte na 20.

  1. Lehněte si tváří dolů na podlahu. Narovnejte se, pomalu a postupně, protáhněte si zádové a krční svaly. Držte ruce rovně a soustřeďte se ne ně. Krátce vydržte v napjaté poloze, mírně se snižte.
  2. Sedněte si a narovnejte nohy před sebou. Opřete se rukama a nohama o podlahu a snažte se udržet trup co nejrovnější. Hlava by měla být v úrovni ramen, mírně ji zvedněte. Zhluboka dýchejte, vydechujte, zatímco se svaly uvolňují.

Pokračování na další straně

1
2