5 PŘÍZNAKŮ RAKOVINY děložního čípku, nikdy je neignorujte: Zavolejte svému lékaři, pokud si jich všimnete

5 PŘÍZNAKŮ RAKOVINY děložního čípku, nikdy je neignorujte: Zavolejte svému lékaři, pokud si jich všimnete…

U většiny pacientek s rakovinou děložního čípku není prvním příznakem onemocnění podivná bolest, ale nepravidelný Pap test.

– V raných stádiích opravdu nejsou žádné příznaky – řekl Matthew Anderson, odborný asistent porodnictví a gynekologie. Dodává, že v tomto případě je stejně jako u většiny typů rakoviny zásadní včasný záchyt onemocnění. Radí, že každá žena, které bude 21 let, by měla chodit na pravidelný PAPA test.

Abnormální krvácení:

Neobvyklé vaginální krvácení je symptomem nejvíce spojeným s rakovinou děložního čípku, říká Joshua Cohen, gynekologický onkolog na UCLA. Dodává, že by se mohlo jednat o krvácení po styku nebo mezi menstruacemi. Silnější menstruace než obvykle nebo krvácení po menopauze jsou také potenciální známky rakoviny děložního čípku, podle American Cancer Society.

Pánevní bolest:

Bolest může být difúzní nebo se může objevit v jakékoli oblasti pánve. Může se také pohybovat od ostré po tupou bolest. Pokud jste tento druh bolesti nikdy nepociťovala a nesouvisí s menstruací, navštivte lékaře. Varovným signálem je také bolest při pohlavním styku nebo močení.

Divný výboj:

Lepkavý, páchnoucí výtok je také potenciálním znakem, říká Anderson. Dodává, že může být i vodnatá, ale že existuje mnoho dalších příčin abnormálního výtoku z pochvy, které nemají s rakovinou nic společného. Nepanikařte, ale poraďte se se svým lékařem.

Pokračování na další straně