5 příznaků nedostatku vitamínů napsaných na vaší tváři – stačí se při čtení tohoto článku podívat do zrcadla

Problém nedostatku vitamínů je obzvláště důležitý nyní, když se blíží jaro. Bez vitamínů se cítíme slabí a unavení a jsme snadným cílem různých viróz.

Nic nemůže být jednodušší, i vy budete moci zjistit, zda netrpíte nedostatkem vitamínů. Stačí se při čtení tohoto článku podívat do zrcadla. Nyní zkontrolujte, zda vaše tělo potřebuje doplňování vitamínů.

Příliš bledá kůže

Krásnou a zdravou pletí se, zvláště na konci zimy, může pochlubit jen málokdo. Pokud je ale vaše pokožka často bledá, je to známka toho, že vám chybí vitamín B12. Bez E se můžete cítit depresivně a unaveně. Obnovte správnou hladinu vitamínů. Jezte více masa a mořských plodů.

Suché vlasy

Suché, lámavé vlasy mohou být známkou lupů. To znamená, že máte nedostatek biotinu, známého také jako vitamín B7. To je často způsobeno antibiotiky. Pokud chcete zvýšit hladinu vitamínu B7, jezte často maso, ryby, zeleninu, ovoce, houby, luštěniny a na chvíli zapomeňte na dietu.

Oči

Pokud zaznamenáte otoky kolem očí a na končetinách, vašemu tělu chybí jód. Jeho nejčastějším zdrojem je jodizovaná sůl. Jód se nachází také v mořských plodech (humr, krevety, mořské řasy), mléčných výrobcích a dokonce i chlebu.

Pokračování na další straně