20 časných příznaků, že se v těle mohla objevit rakovina

Bolesti pánve a břicha . Bolest a křeče v pánvi a břiše mohou být spojeny s nadýmáním, které často signalizuje rakovinu vaječníků . Také leukémie může způsobit bolesti břicha – kvůli zvětšené slezině.

Krvácení z konečníku nebo krev ve stolici. Toto je běžný příznak rakoviny tlustého střeva . Pokud při stolici uvidíte krev, vyhledejte co nejdříve lékaře.

Nevysvětlitelné hubnutí. Hubnutí je časným příznakem rakoviny tlustého střeva a dalších rakovin trávicího systému. Může to také znamenat, že se rakovina již rozšířila do jater, což ovlivňuje chuť k jídlu a neschopnost těla správně se zbavit toxinu.

Křeče v žaludku nebo časté bolesti břicha. Mohou naznačovat rakovinu tlustého střeva.

Červená, bolavá a oteklá prsa. Tyto příznaky mohou naznačovat zánětlivou rakovinu prsu . Pokud na prsou uvidíte nějaké nevysvětlitelné změny, kontaktujte svého lékaře!

Změna vzhledu bradavky. Jednou z nejčastějších změn, které si ženy všimnou před samotnou lékařskou diagnózou rakoviny prsu, jsou změny vzhledu bradavky. Mohou být zploštělé, zatažené nebo otočené na jednu stranu.

Neobvykle silná a bolestivá menstruace nebo krvácení mezi cykly. Mnoho žen tím trpělo předtím, než jim byla diagnostikována rakovina endometria nebo rakovina dělohy . Pokud je to váš případ, bylo by dobré zajít ke gynekologovi na ultrazvuk pochvy.

Otok nebo zarudnutí obličeje . Někteří pacienti s diagnózou rakoviny plic si všimli, že jejich obličej je oteklý nebo neobvykle červený. Malé nádorové buňky obvykle blokují krevní cévy v hrudníku a brání tak volnému oběhu krve v hlavě a obličeji.

Změny na kůži, které nezmizí . Mohou to být různé typy rakoviny kůže – melanom, bazaliom a spinocelulární karcinom. Pravidelně kontrolujte vzhled pokožky celého těla.

Změny nehtů . Nevysvětlitelné změny na nehtech mohou být příznakem několika typů rakoviny. Hnědé nebo černé pruhy nebo tečky pod nehtem – na rakovinu kůže. Vzhled zvětšeného nehtu, který se ohýbá dovnitř, je někdy známkou toho, že došlo k rakovině plic, zatímco světlé nebo bílé nehty mohou znamenat rakovinu jater.

Bolest v zádech nebo v pravé dolní části zad. Mnoho pacientů uvedlo, že to byl jejich první příznak rakoviny jater. Rakovina prsu je také často diagnostikována přes bolavá záda – to se někdy stává, protože rakovina vytváří tlak nebo se již rozšířila do páteře nebo žeber.

Zdroj:lifehacker

1
2