20 časných příznaků, že se v těle mohla objevit rakovina

Existují první známky, které vám vaše tělo dá, pokud se v něm rozvinula rakovina. Účelem tohoto textu není vyvolat strach, ale poradit se s lékařem, pokud si jich všimnete.

Všimněte si následujících 20 znaků:

  1. Obtížné dýchání nebo dušnost . Jedním z prvních příznaků rakoviny plic je neschopnost zachytit vzduch – lidé, kteří trpěli touto zákeřnou nemocí, později vzpomínali.
  2. Chronický kašel nebo bolest na hrudi. Několik typů rakoviny, včetně leukémie a rakoviny plic, způsobuje příznaky, jako je kašel nebo bronchitida. Někteří pacienti s rakovinou plic uvedli, že zpočátku cítili bolest na hrudi rozšiřující se nahoru k rameni nebo dolů po paži.
  3. Časté horečky nebo infekce. Mohou to být příznaky leukémie – rakoviny krevních buněk, která začíná v kostní dřeni. Leukémie způsobuje abnormální produkci bílých krvinek, což podkopává schopnost těla bojovat s infekcemi.
  4. Obtížné polykání. Problémy s polykáním jsou nejčastěji spojeny s rakovinou jícnu nebo rakovinou hrdla. Někdy mohou být také jedním z prvních indikátorů rakoviny plic.
  5. Zduřené lymfatické uzliny nebo bulky na krku, v podpaží nebo v tříslech. Zvětšené lymfatické uzliny ukazují na změny v lymfatickém systému, což může být známkou toho, že se v těle rozvinula rakovina.
  6. Nadměrné modřiny nebo krvácení, které se nezastaví . Tyto příznaky obvykle naznačují, že se s krevními destičkami a červenými krvinkami děje něco abnormálního – což může být známkou leukémie. V průběhu času leukemické buňky vytěsňují červené krvinky a krevní destičky a zhoršují schopnost krve přenášet kyslík po celém těle.
  7. Slabost a únava. Nástup neustálé únavy a slabosti je příznakem mnoha typů rakoviny, takže je třeba na to pohlížet v kombinaci s dalšími příznaky. Pokud se neustále cítíte vyčerpaní, bez logického vysvětlení a bez ohledu na to, jak moc spíte, určitě navštivte lékaře.
  8. Nadýmání nebo přibírání na váze v břiše . Ženy s diagnózou rakoviny vaječníků většinou uvedly, že trpí nevysvětlitelným nadýmáním, které se objevilo docela náhle a trvalo dlouhou dobu. Pak by zmizela a znovu se objevila.
  9. Pocit plnosti a ztráta chuti k jídlu. A to může být jeden z příznaků rakoviny vaječníků. Ženy, které to měly, řekly, že nemohly jíst, i když byly dlouhou dobu bez jídla.

Pokračování na další straně

1
2