10 znaků na rukou, které odhalují závažnější nemoci a proč byste je neměli ignorovat

Nemoci otištěné na rukou: otisky prstů a hypertenze

Britská studie ukázala, že když je otisk prstu spirálovitý (místo kruhového nebo klenutého) na jednom nebo více prstech, zvyšuje se riziko hypertenze. Ve skutečnosti vědci zjistili, že čím více prstů má spirálový vzor, ​​tím větší je riziko hypertenze.

Vzor otisku ukazuje podle odborníků na problémy při vývoji plodu v určitých fázích těhotenství, které v budoucnu ovlivňují hladinu krevního tlaku.

Nemoci otištěné na rukou: Bledé ruce a anémie

Existuje několik typů anémie, včetně akutní a chronické, způsobené zdravotními problémy, jako je srpkovitá anémie a hypotyreóza. Všechny formy jsou spojeny s nižší než normální hmotností počtu červených krvinek v krvi. Častým příznakem anémie je bledá kůže, včetně rukou a nehtů.

Nemoci otištěné na rukou: Zakřivení nehtu a rakovina plic

Zakřivení nehtu nastane, když špička prstu oteče a tvar nehtu je zdeformován. I když je to vzácné, zvlnění nehtů může být časným příznakem rakoviny plic. Může být také časným indikátorem plicní fibrózy a mezoteliomu (rakoviny, která se vyvíjí v mezotelu, tenké vrstvě tkáně, která pokrývá mnoho vnitřních orgánů těla) až po poruchy vstřebávání, jako je Crohnova choroba a ulcerózní kolitida.

Nemoci otištěné na rukou: Červené dlaně a onemocnění jater

Zarudnutí dlaní, stav známý jako palmární erytém, je známkou onemocnění jater. Někteří lidé také kvůli stavu pociťují intenzivní teplo v rukou.

Nemoci otištěné na rukou: Otoky kloubů a vysoký cholesterol

Tukové usazeniny na kloubech jsou jedním z příznaků potenciálně nebezpečného stavu zvaného familiární hypercholesterolémie. Lidé, kteří jí trpí, mají od narození dvojnásobek normální hladiny cholesterolu.

V jejich případě není hromadění zbytečného cholesterolu pozorováno pouze v tepnách, ale také na určitých místech šlach. Jsou to tvrdé, nažloutlé hrbolky, které vyčnívají, když sevřete pěst.