10 znaků na rukou, které odhalují závažnější nemoci a proč byste je neměli ignorovat

Některá onemocnění, která se vtisknou do rukou a konkrétně s některými příznaky, kterým obvykle nevěnujeme pozornost a považujeme je za normální, bychom neměli ignorovat, ale okamžitě je léčit.

Od délky prstů po sílu úchopu mohou naše ruce indikovat rizikové faktory pro řadu neočekávaných stavů a ​​onemocnění.

Na rukou se pravděpodobně otiskne Parkinsonova choroba, srdeční choroby, anémie a další stavy.

Podívejte se na níže uvedených obrázcích, které příznaky na rukou jsou spojeny s konkrétními nemocemi:

Nemoci otištěné na rukou: Délka prstů a riziko artritidy

Studie ukázala, že ženy s délkou delší než ukazováček, která je častější u mužů, mají dvojnásobné riziko vzniku artrózy v kolenou.

Jednou z příčin je pravděpodobně nízká hladina estrogenu. Stejná vlastnost byla spojována s vyšší sportovní výkonností a verbální agresí u obou pohlaví. U mužů je výrazně delší perineum spojeno s více dětmi, ale také zvýšeným rizikem rakoviny prostaty.

Nemoci otištěné na rukou: třes rukou a Parkinsonova chorob

Třes rukou může být způsoben něčím tak jednoduchým, jako je nadměrný příjem kofeinu nebo vedlejší účinky léků, jako jsou antiastmatika a antidepresiva. Ale třes v jedné ruce může být časným příznakem Parkinsonovy choroby nebo esenciálního třesu, neurologické poruchy, která způsobuje nekontrolovatelné třesy a vyžaduje léky.

Nemoci otištěné na rukou: Barva nehtů a onemocnění ledvin

Indická studie na 100 pacientech s chronickým onemocněním ledvin ukázala, že u 36 % byl základ nehtů bílý a horní část hnědá. Symptom je pravděpodobně způsoben zvýšenou koncentrací určitých hormonů a chronickou anémií, charakteristikou chronického onemocnění ledvin. Pokud zaznamenáte podobný příznak nebo svislou hnědou čáru (indikace melanomu, formy rakoviny kůže), okamžitě se poraďte s lékařem.

Nemoci otištěné na rukou: Síla úchopu a srdeční choroby

Slabý úchop je prediktorem infarktu, mrtvice a předčasné smrti. Jak ukázala rozsáhlá studie se 140 000 účastníky, síla úchopu je lepším prediktorem prognózy než krevní tlak, protože je spojena se silou všech svalů v těle.

Nemoci otištěné na rukou: Zpocené dlaně

Pokud se vám potí dlaně, můžete být v menopauze nebo máte problém se štítnou žlázou. Je také známkou hyperhidrózy, patologického stavu, který postihuje 3 % běžné populace a způsobuje mnoho problémů v každodenním životě postižených. Většina postižených se potí na jedné ze dvou částí těla (podpaží, dlaně, chodidla). Lékař může doporučit antiperspirant ke snížení produkce potu.

Pokračování na další straně