10 zlatých pravidel od známého švédského lékaře, jak žít dlouho a dobře!

Dr. Bertil Marklund, švédský lékař v „Les 10 regles d’or de la sante“. ve své knize dává jednoduché rady, jak žít dlouho a dobře!

Dr. Bertil, doktor medicíny, výzkumník, specialista na veřejné zdraví, sestavil 10 zlatých pravidel na základě nejnovějších výzkumů. Všichni můžeme tato pravidla dodržovat, aniž bychom museli radikálně měnit svůj život.

1. Pravidelně cvičte!

Pravidelné cvičení snižuje účinky stresu. Pokud je to možné, choďte co nejvíce pěšky a místo výtahu choďte po schodech.

2. Nenechte stres ovládnout váš život!

K tomu se učíme ovládat emoce, cvičit správnou techniku ​​dýchání, se kterou dokážeme velmi dobře odbourávat stres, navrhuje lékař.

3. Dobře se vyspěte, ale nepřehánějte to!

Málo nebo nekvalitní spánek nás unavuje, oslabuje náš imunitní systém a může být také příčinou obezity. Kvalitní spánek přispívá k regeneraci našeho těla.

4. Zůstaňte na slunci, ale jen s mírou!

Vitamin AD je pro naše tělo velmi důležitý, jeho udržování přispívá ke správné činnosti nervové soustavy, posílení kostí a imunitního systému. Poskytuje ochranu před nemocemi, jako je cukrovka, rakovina, deprese, různá zánětlivá onemocnění, lupénka nebo skleróza. Nadměrné slunění však stárne pokožku a může způsobit rakovinu.

5. Jezme zdravě!

Můžeme být všežravci, ale jen s mírou. Dejte však přednost potravinám bohatým na vitamíny, antioxidanty a „dobré“ tuky. Vyhněte se z našeho jídelníčku potravinám obsahujícím přidaný cukr, červenému masu a uzeninám a místo toho jezte co nejvíce zeleniny.

6. Pijte dostatek vody a kávy!

Naše tělo může ztratit až jeden a půl litru vody denně. Dehydratace může mít špatný vliv na naše fyzické tělo i naši duši. Večerní pití kávy díky antioxidantům a kofeinu snižuje riziko vzniku cukrovky, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby a také mrtvice. Samozřejmě, jako všechno ostatní, i káva by se měla konzumovat s mírou.

Pokračování na další straně