Zuby jsou předzvěstí špatných zpráv o srdci. Neignorujte bolest zubů – může být příznakem infarktu myokardu, který 89 % lidí podceňuje

Bolest zubů obvykle neohrožuje život, ale v některých případech může být příznakem závažného onemocnění, které vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc. Bolest zubu je bolest pociťovaná v zubu nebo jeho okolí. Ve většině případů je známkou toho, že se jedná o problém se zuby nebo dásněmi. Bolest zubu však může být také vstupní bolestí.

To znamená, že bolest je způsobena problémem jinde v těle. Bolest zubů byste neměli ignorovat. Pokud je způsobena zubním kazem, může se zhoršit, pokud se neléčí. Nejčastější příčinou je zubní kaz. Pokud se neléčí, může se vytvořit absces. Jedná se o infekci, která vzniká v blízkosti zubní dřeně nebo uvnitř ní. Pokud se domníváte, že máte absces, okamžitě navštivte svého zubního lékaře. Ve vzácných případech se infekce může rozšířit do mozku a může být smrtelná.

Bolest zubu může být způsobena také impaktovaným zubem. K tomu dochází, když jeden ze zubů (obvykle zub moudrosti) uvízne v dásni nebo kosti. V důsledku toho se zub nemusí prořezat nebo dorůst. Sinusitida je zánět vedlejších nosních dutin způsobený virovou, bakteriální nebo plísňovou infekcí v nosních dutinách. Sinusitida může způsobovat bolest horních zubů, protože kořeny horních zubů se nacházejí v blízkosti dutin.

Bolest může signalizovat infarkt

Bolest zubů může být způsobena také onemocněním srdce nebo rakovinou plic. Bolest zubů může být předzvěstí infarktu. Srdeční a plicní onemocnění mohou způsobit bolest zubů v závislosti na poloze bloudivého nervu. Tento nerv putuje z mozku do různých orgánů v těle, včetně srdce a plic. Bloudivý nerv prochází čelistí. Pokud vás bolí zuby a zároveň pociťujete neobvyklé pocity, jako je nevolnost, závratě nebo silný tlak na hrudi, měli byste co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Srdeční záchvat je naléhavý a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Trigeminální a okcipitální neuralgie jsou bolestivé neurologické stavy, které způsobuje podráždění nebo zánět trojklanného nebo týlního nervu. Tyto nervy působí na lebku, obličej a zuby. Při zánětu těchto nervů může být cítit bolest přes zuby.

Pokračování na další straně