Zmírňuje horečku, léčí zápaly plic, rány a dokonce je účinný i při cukrovce

Eukalyptový esenciální olej se získává z čerstvých listů vysokého stálezeleného eukalyptového stromu. Eukalyptus pochází z Austrálie, ale v posledních staletích se rozšířil do dalších částí světa, včetně Indie, Evropy a Jižní Afriky. Ačkoli mnoho zemí produkuje malé množství eukalyptového oleje, primárním zdrojem je Austrálie.

Pro svou léčebnou užitečnost se používá v mnoha volně prodejných produktech, od inhalátorů a ústních vod až po masti na kožní vyrážky a potěry.

Hojí rány

Eukalyptová silice má antiseptický účinek, proto se používá k hojení ran, vředů, popálenin, řezných ran a odřenin.

Léčí respirační příznaky

Je antibakteriální, protiplísňový, antivirový, protizánětlivý a přírodní dekongestant, díky čemuž je vynikající složkou mnoha léků, které léčí respirační onemocnění, včetně nachlazení, chřipky, astmatu, bronchitidy a sinusitidy.

Odstraňuje psychické vyčerpání

Působí povzbudivě, takže dokáže zmírnit vyčerpání a duševní pomalost. Osvěžuje mysl, protože stimuluje prokrvení mozku, takže cítí ještě více kyslíku.

Ulevuje od bolesti

Pokud pociťujete bolesti kloubů a/nebo svalů, masáž eukalyptového oleje krouživými pohyby na povrchu pokožky vám pomůže zmírnit stres a bolest. Eukalyptová silice má analgetický a protizánětlivý účinek, proto se často doporučuje při léčbě revmatismu, lumbaga, vazivových potíží, ztuhlých svalů a bolestí nervů.

Péče o zuby

Eukalyptový esenciální olej je díky svým germicidním vlastnostem velmi účinný proti patogenům při zánětech dásní a jiných zubních infekcích. To je důvod, proč se eukalyptový esenciální olej běžně vyskytuje jako aktivní složka v ústních vodách, zubních pastách a dalších produktech pro péči o zuby.

Pokračování na další straně