Ženy nesmějí spát nahé a důvod je vážný

Otázka, zda je možné spát nazí, nemá jednoznačnou odpověď. Některé zdroje tvrdí, že to je dobré pro lidské zdraví. Existují však názory a náznaky, které dokazují opak.

Starověká pověra
Ve starověkém Rusku existovala pověra, která lidem zakazovala spát nazí. Naši předkové věřili, že během spánku se člověk stává nejvíce bezbranným vůči temným silám, a pokud je také bez oblečení, bude mnohem snazší získat jeho duši. Nejpřísnější zákaz spaní v nahotě byl uvalen na něžné pohlaví, protože byli považováni za nejpřitažlivější pro démony, a pokud se jednomu z nich nějaká žena líbí, snadno se jí zmocní a nastěhuje se do jejího těla.

Po příchodu křesťanství na Rus církev tento zákaz podpořila. Ženám bylo zakázáno převlékat se i před jejich manželem. Navíc během intimity by partneři také neměli být úplně nazí.
Logické argumenty
Odpůrci spaní nazí uvádějí na obranu vlastního názoru spoustu argumentů:

Nouzové situace. Pokud v bytě dojde k požáru nebo jiné mimořádné události, bude muset osoba, která spí nahá, trávit čas hledáním a oblékáním.
Nepohodlí. Osoba, která žije ve stejném bytě s dalšími lidmi, se bude muset pokaždé obléknout, aby šla v noci na toaletu. Pokud tak neučiníte, můžete se dostat do nepříjemné situace setkáním s jedním ze sousedů v domácnosti.

V noci se potíte, abyste udrželi povlečení naživu, vyplatí se spát v pyžamu, které všechen pot absorbuje.

Když člověk spí, tělesná teplota klesá. Proto při nečekaném probuzení v noci můžete pociťovat silné nachlazení. A abyste se toho zbavili, musíte hledat přikrývku navíc, která může narušit spánek.

Pokračování na další straně