Ženy, neignorujte ani náhodou: TĚCHTO 6 ZMĚN NA PRSU VYZNAČUJE NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ONEMOCNĚNÍ

S věkem přichází moudrost, ale také riziko mnoha nemocí. Ačkoli většina příznaků souvisejících s věkem je normální, některé příznaky mohou být znepokojivé.

Každá změna by měla být pečlivě sledována, protože 2/3 úmrtí každý den souvisí s touto nemocí!

Normální změny na prsou jsou: strie, pokleslá prsa a rozšíření prostoru mezi nimi. Vypadají takto:

rozšíření prostoru mezi prsy

Změny, na které musíte okamžitě reagovat, jsou: bulky, bolest prsou, výtok, jiný vzhled prsou, červené tečky, vystouplé bradavky.

Přestože bulky v prsou mají docela špatnou pověst jako rakovina, většina z nich není. Podle National Health Service ve Velké Británii je většina z nich neškodných. Jsou to většinou nerakovinné výrůstky nebo tekutinové sbírky.

Samozřejmě je lepší reagovat včas, protože vždy je šance, že tato změna s sebou přinese něco špatného. Rakovina prsu se snáze léčí, pokud je odhalena včas. Takže, pokud si všimnete nové hrudky, naplánujte si schůzku a nechte se zkontrolovat. Možná budete muset udělat mamograf, ultrazvuk nebo dokonce biopsii, kde se do boule zavede jehla, aby se otestovala!

Rakovinové tkáně zřídka způsobují bolest prsou. Stále však existuje důvod k obavám a rozhodně byste měli vyhledat lékařskou pomoc, protože vzácná, ale agresivní forma rakoviny prsu, IBC, způsobuje bolest.

Pokračování na další straně