Zde se dozvíte, co znamená svědění jednoho nebo obou prsů a kdy MUSÍTE NAVŠTÍVIT lékaře

Svědění se může objevit i kvůli oslabené imunitě nebo pokud máte extrémně suchou pokožku. Svědění může také varovat před plísňovými infekcemi, pásovým oparem nebo chronickým selháním ledvin. Prsa také svědí, když rostou.

Pokud jste si všimli svědění prsou, zvažte, zda jste v poslední době něco nezměnili. Například deodorant nebo prací prášek. Nebo jste možná začali užívat nějaké léky nebo nový sprchový gel.

Svědění prsou může být způsobeno i alergií na různé materiály používané k výrobě podprsenek. Časté jsou alergie na mikrovlákna a gely obsažené v některých podprsenkách. Jednou ze základních složek je formaldehyd, který je alergen a je považován za možnou příčinu rakoviny.

Zvláště výrazné je to v období dospívání a těhotenství, kdy se prsa připravují na kojení a během krátké doby přibírají na váze.
Možná se potíte víc než obvykle?

Pocení může dráždit pokožku. Pak přichází svědění. Svrbí vás prsa a bolí svaly a klouby? Může vám chybět vitamín D, který se stará o normální hodnoty vápníku a fosforu. Vitamin D můžete zvýšit opalováním a konzumací mléka a ryb.

Pokračování na další straně