Zde je to, co se stane, když ignorujete zubní kaz

Vynechat zubaře je nezdravé a nestojí za to obětovat krásný, zářivý úsměv . Zde je to, co se stane, když přehlédnete dutinu.

Hlasité chrastění ve vašich zubech je obvykle prvním příznakem zubního kazu, který způsobuje zkázu na vašich perleťově bílých zubech. Tento náhlý problém vás může oklamat, abyste uvěřili, že zubní kaz se objevil přes noc.

Ale ve skutečnosti může být zubní kaz několik měsíců nebo déle než rok, než začne vykazovat nějaké příznaky. Navíc dieta s vysokým obsahem cukru a špatné návyky při čištění jen přidávají další olej do ohně.

“ Zubní kaz je bakterie, která vytváří kyselinu, když jíme sacharidy nebo cukr ,“ říká Carl McManama , profesor stomatologie na Bostonské univerzitě.

„ Čím více cukru sníte, tím více bakterií se bude dařit a vytvářet více kyselin, které zub požírá. „Zpočátku se můžete zbavit bolesti nebo brnění, zvláště pokud je přerušované.

Pokud se však neléčíte, můžete trpět řadou následujících zubních problémů, kterým by se dalo zcela předejít návštěvou zubaře při prvních známkách.

Váš zub může prasknout

Zlomeniny zubů jsou poměrně časté, pokud jde o velké kazy. „Zřídka se zlomí neporušený zdravý zub ,“ říká Dr. McManama.

“ Ale pokud máte hodně kazů nebo zub s velkými, starými plombami, jsou tyto zuby náchylnější k prasknutí .“

Orální návyky , jako je žvýkání jídla, mohou způsobit zlomení zkaženého zubu. Dokud nebude dutina plná, můžete zpomalit rychlost zubního kazu tím, že budete jíst méně cukru, čistit si zuby dvakrát denně fluoridovou zubní pastou a dentální nití. To jsou věci, které zubaři vždy dělají, aby zabránili zubnímu kazu.

Pokračování na další straně

1
2