Zde je to, co mohou 3 šálky kávy denně udělat pro vaše tělo

Co může být lepšího než začít den šálkem kávy?

Nedávné průzkumy společnosti Gallup ukazují, že 60 % dospělých pije v průměru jeden šálek kávy denně. Čtvrtina navíc přiznává, že jde o závislost.

Tento počet milovníků kávy není překvapivý. Káva může být překvapivě zdraví prospěšná!

Jako všude u kávy musíte vědět, kdy přestat a nezneužívat to. Kdo má ale rád kávu ve „zdravém“ množství, svému zdraví opravdu pomáhá!

Některé z těchto prospěšných vlastností kávy právě utrpěly – no, kdo si myslel, že káva pomáhá bojovat s cukrovkou 2. typu nebo dokonce s některými typy rakoviny? Ale zjistili jsme, jak to doopravdy je.

5 nemocí, které se bojí kávy jako ohně.

Ne. 1: Cirhóza jater.

Kávu byste samozřejmě neměli považovat za lék na cirhózu jater. Nelze očekávat, že to zabrání otravě alkoholem. Ale může mít pozitivní vliv na játra a zabránit rozvoji této hrozné nemoci.

Podle CNN  „2 šálky kávy denně navíc mohou snížit riziko cirhózy jater o 44 procent“.

Pokud se tedy obáváte o játra, pak vám lékař poradí šálek kávy!

Ne. 2: diabetes 2. typu.

Cukrovka je závažné onemocnění, které je třeba léčit s pomocí odborníků. Káva však může být jedním ze způsobů prevence diabetu 2. typu.

„NĚKTERÉ STUDIE UKÁZALY, ŽE PIJÁCI KÁVY – ZVLÁŠTĚ TI, KTEŘÍ PIJÍ HODNĚ KÁVY – MAJÍ NIŽŠÍ RIZIKO VZNIKU CUKROVKY NEŽ OSTATNÍ LIDÉ,“ PÍŠE WEBMD.

A i když se říká, že kofein je klíčovým prvkem v boji proti cukrovce, výzkumy ukazují, že to není kofein, ale káva samotná má pozitivní vliv.

3: Onemocnění srdce.

Účinky kofeinu na srdce se stále studují a pokud jde o zdraví srdce, měli byste vždy vyhledat radu svého lékaře. Káva však může být nápomocná při prevenci smrtelných srdečních chorob.

Článek v článku Tech Times  „Každodenní káva snižuje riziko úmrtí na srdeční choroby“ pojednává o studii, která uvádí:

„PRAVIDELNÁ KONZUMACE KÁVY BYLA PŘÍMO ÚMĚRNÁ RIZIKU ÚMRTÍ NA KARDIOVASKULÁRNÍ ONEMOCNĚNÍ.“

Kdo se tedy obává o zdraví srdce, může okamžitě sáhnout po šálku kávy navíc.

Pokračování na další straně