Zde je situace, kdy je močení varovným signálem: Pokud chodíte na toaletu častěji, okamžitě kontaktujte svého lékaře

Jaké nemoci a léky způsobují časté močení?

Jak jsme zmínili, existuje několik zdravotních stavů, které mohou ovlivnit, jak často močíte. Mezi ně patří mimo jiné inkontinence moči nebo retence moči, problémy s prostatou.

Mezi další zdravotní stavy, které častěji ovlivňují močení, patří:

  • Diabetes
  • Hypokalcémie nebo hyperkalcémie – Pokud je hladina vápníku ve vašem těle narušena (buď příliš vysoká nebo příliš nízká), může to ovlivnit tok moči v těle.
  • Srpkovitá anémie – může ovlivnit funkci ledvin a hladinu moči. To je důvod, proč lidé s tímto onemocněním častěji používají toaletu.

Infekce močových cest (UTI). Je častější u žen. Tento stav způsobuje, že téměř neustále pociťujeme silný tlak na močový měchýř. Během infekce můžete močit častěji, ale v menším množství. Tato činnost může být spojena i s pečením. Pokud máte podezření, že máte UTI, určitě se poraďte se svým lékařem.

Léky, které užíváme, mohou také ovlivnit, jak často navštěvujeme toaletu. Lidé se srdečními problémy, vysokým krevním tlakem nebo špatnou funkcí ledvin často užívají léky zvané diuretika. Odebírají extra tekutinu z krve a transportují ji do ledvin.

Kdy požádat o pomoc?

Pokud máte pocit, že močíte příliš často, měli byste se poradit s lékařem.

Kdy jindy byste měli kontaktovat svého lékaře o pomoc? Pokud močíte příliš málo nebo se váš močový měchýř zcela nevyprázdní (toto postihuje většinou zralé muže).

Pokračování na další straně