Zde je návod, jak přežít invazi štěnic: Vysajte zásuvky, oblečení do mrazáku, ale tuhle věc vůbec nedělejte!

Podle odborníků jsou hlavními přenašeči štěnic tašky a oblečení s hlubokými kapsami, jako jsou kabáty a bundy.

K zamoření dochází nejčastěji po pobytu v hotelu nebo v pronajatém objektu.

Štěnice dávají přednost teplým, tmavým a uzavřeným prostorám, proto neukládejte oblečení do zásuvek. Také tašky by neměly být ponechávány na podlaze hotelu.

Oděvy by měly být vloženy do zipových zámků a umístěny na polici. Pokud je potřebujete nechat venku, pověste je. Zabrání spreje proti hmyzu štípancům? Repelenty proti hmyzu jsou proti štěnicím málo účinné. Repelenty nepomohou. Možná na několik hodin zmizí, ale příliš nepomohou.

Kousnutí od štěnice vypadá stejně jako kousnutí jiným hmyzem. Kousnutí je obvykle červené, svědivé, často se vyskytuje ve shlucích nebo v lineárním vzoru na kůži vystavené hmyzu během spánku, například na obličeji, krku a rukou. – Protože štěnice chtějí krev co nejdříve, zaměřují se na otevřená místa s nejtenčí kůží, jako jsou záda, paže, nohy a okolí zápěstí.

Štěnice se často ukrývají ve švech matrací, v rozích postelí a za čely postelí. Štěnice přitahuje kyslík, proto hnízdí v blízkosti hlavy. Shromažďují se také v zásuvkách a pod rošty. Dalším příznakem výskytu štěnic je přítomnost drobného hnědého trusu na lůžkovinách a nábytku.

Pokračování na další straně