ZÁZRAČNÝ SPREJ: 10 superschopností sprej WD-40, o kterých jste ještě neslyšeli

Všichni víme, že WD-40 může být velkým pomocníkem v každé domácnosti, protože může sloužit jako lubrikant, čistič a antikorozní roztok.

Zajímavé je, že samotný název vypovídá o procesu tvorby skutečně hodně. Jmenovitě WD-40 znamená odstraňovač vody. Tvůrci tohoto spreje se podařilo zdokonalit recepturu, která zabrání korozi, přesněji od 40. pokusu.

Obecněji se WD-40 používá k prevenci rzi, čištění nářadí a sportovního vybavení, jako odvlhčovač a podobně.

Přesto má WD-40 další výhody a máme podezření, že někteří z vás o nich již slyšeli.

Než vám však vše prozradíme, musíme vás informovat, že produkt, i když je obecně zcela bezpečný, je vysoce hořlavý, což je zcela normální vzhledem k tomu, že složení je na bázi ropy.
Takže při požití může vést k vážným problémům, které mohou způsobit dýchací potíže, pokud je používán v prostorách, kde není ventilace a ve velkém množství. Jeho použití může být škodlivé pro děti a domácí zvířata, proto se vyvarujte jeho použití, když jsou blízko.

Pokud jej však budete používat opatrně, může vám jen usnadnit každodenní život. WD-40 tak může nabídnout skvělou pomoc v několika dalších situacích:

1 Odstraňuje skvrny z koberců

Vše, co musíte udělat, je nastříkat skvrnu a po několika minutách ji vyčistit pomocí houby s trochou teplé vody a mýdla.

2 Zabraňuje hromadění sněhu na oknech

Nastříkejte WD-40 na vnější stranu okna.

3 Vyčistěte záchodovou mísu

Nastříkejte trochu WD-40 dovnitř skořápky, počkejte minutu a poté vydrhněte kartáčem. Jeho účinné složky snadno a rychle rozpustí vodní kámen a nečistoty.

Pokračování na další straně

1
2