Zapomeňte na drahé čistící prostředky: Toto je 10 geniálních triků a rad, jak udržet Vaši kuchyň zářivě čistou bez námahy a drhnutí!

Kachličky na stěně kuchyňské linky

Ty jsou často potaženy mastnotou, postříkané z jídla a zaschlými výpary z vaření. Nejjednoduššeji tyto nečistoty odstraníte tak, že ve 4 litrech teplé vody rozpustíte 4 lžíce boraxu, 100 ml octa a 100 ml kapalného amoniaku. Povrch směsí navlhčete a jemně setřete nečistoty. Funguje to jako kouzlo!

Mastnota a matný povlak na kuchyňské lince

Nejjednodušeji ho odstraníte pomocí starého triku – směsi oleje a jedlé sody. Smíchejte ve stejném poměru a pastu, která vám takto vznikne rozetřete na znečištěnou plochu a nechte 30 minut působit. Potom setřete mokrou houbou a můžete si užívat kuchyňskou linku, která září čistotou.

Mixér

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit hned po použití, je nalít do něj trochu vody a několik kapek prostředku na nádobí. Zavřete zapněte ho na 20 sekund. Poté dobře opláchněte vodou a máte hotovo.

Kávomlýnek

Nejjednodušeji ho vyčistíte, když v něm jednoduše umelete hrst rýže. Tento nápad je výborný i v případě, pokud jste mlýnek použili na mletí aromatického koření a potřebujete se zbavit jejich výrazného aroma.

Zapáchající koš

Nalijte na dno koše ocet s vodou a ledem. Nechte působit, dokud se led nerozpustí a následně jen opláchněte čistou vodou. Zápach bude pryč.

Stopy od kávy a černého čaje

Veškeré takto znečištěné nádobí jednoduše ponořte do vody s octem – ve stejném poměru. Potom umyjte jako obvykle a po skvrnách nebude ani stopy.

1
2