ZÁCHRANA NA KŘEČOVÉ ŽÍLY, ODSTRAŇUJE křeče a bolesti: Zde je návod, jak si vyrobit domácí měsíčkovou mast

Mnozí říkají, že měsíčková mast je nejlepší balzám na pokožku a že neexistuje kožní onemocnění, které by nepomáhalo. Používání měsíčkového balzámu a krému je akceptováno i lékaři moderní medicíny, právě proto, že tato rostlina má antimikrobiální, antioxidační a antibakteriální účinky.

Léčebné využití měsíčku lékařského pochází ze starověkého Egypta, odkud se rozšířil do Evropy. Měsíček lékařský se tradičně používá ve formě měsíčkového krému na pomalu se hojící rány, škrábance, řezné rány, kuří oka, bradavice a všechny další stavy, které vyžadují regeneraci pokožky.

Používá se také při různých kožních onemocněních jako jsou dermatózy, akné a ekzémy. Měsíčková mast na žíly se používá stejně na křečové žíly a hemeroidy, ale i rány na bércích, kožní vředy. Obnovuje i sliznici, proto se používá i na vředy na dvanácterníku a žaludku, na opruzeniny v ústech a na výplachy pochvy.

Květy měsíčku jsou žluté, protože obsahují karotenoidy, které se v těle přeměňují na vitamín A. Tento vitamín je antioxidant, který zabraňuje poškození buněk a často se používá k zachování zraku a zlepšení funkce očí.

Použití měsíčkového čaje

Měsíček lékařský snižuje žaludeční křeče, používá se při menstruačních bolestech a žlučových problémech. Používá se také do čajových směsí při zhoubných onemocněních. Používá se při astmatu. Studený měsíčkový čaj se používá k výplachům očí, při zánětlivých stavech oka, na výplachy vředů v ústech, vřídků. Měsíčková mast se používá i při plísňových onemocněních nebo jako čaj na oplachování sliznic a pokožky postižené plísněmi.
Čaj z měsíčku lékařského se používá také při onemocněních jater a infekční žloutence. Působí také jako mírné sedativum, používá se při napětí, nervozitě a nespavosti.V těhotenství pomáhá předcházet striím na stehnech a břiše, velmi účinné je pak mazání měsíčkovou mastí.

Jak používat měsíčkovou mast na obličej

Měsíček lékařský je velmi léčivá rostlina, najdeme ho v různých formách jako čaj, olej a má široké uplatnění v přírodní kosmetice. Měsíčková mast se nejčastěji používá při kožních onemocněních jako jsou ekzémy, lupénka, akné, seborea, kožní infekce způsobené bakteriemi, různými viry nebo plísněmi. Velmi často se používá v kosmetice, protože redukuje rozšířené póry, odstraňuje černé tečky, skvrny na pleti a snižuje výskyt hnisavého akné a viditelnost jizev.
Měsíčková mast na léčbu hemoroidů
Hemoroidy se většinou mohou objevit v těhotenství a při prvních příznacích pálení a svědění řitního otvoru lze preventivně použít domácí měsíčkovou mast na hemeroidy.

Pokračování na další straně

1
2