Vykopejte tyto tři kořeny, pokud chcete zapomenout na cestu do nemocnice a lékárny

Lopuch, pšeničná tráva, pampeliška – tyto vymýcené plevele prosazují svou potřebu všeho živého na zemi.

Tráva

Je to zlý plevel, který nám Pán doslova klade k nohám pro naše uzdravení. Není zahrady, která by nerostla. Neexistuje nemoc, kterou by neléčil, očima počínaje a onkologií konče. Ošetřují všechna divoká zvířata, kočky a psy.

Pro člověka je to fáze, která obnovuje narušený metabolismus. Nálev a odvar z oddenků se používá při vodnatelnosti, otocích různého původu, cystitidě, močové inkontinenci, ledvinových a žlučníkových kamenech, všech onemocněních plic, ledvin, chronické bronchitidě, střevních onemocněních, cukrovce, hypertenzi.

Kořeny pšeničné trávy se používají jako lék proti bolesti při dně, revmatismu, lumbago, různých artritidách. Šťávu a odvar z čerstvých rostlin lze užívat během léta, pomáhá při částečné ztrátě zraku. Kořen pšeničné trávy léčí osteochondrózu, dysfunkci vaječníků u žen, plicní tuberkulózu, exsudativní diatézu, vředy. Neexistují žádné kontraindikace pro jeho příjem.

Z kořenů pšenice jsme umleli mouku a upekli chleba. Je zdravější a chutnější než pšenice. Z toho můžete udělat kaši, kávu. V době hladomoru všechny zachrání.

Pampeliška

Kořen pampelišky je také plevel. Brzy na jaře je třeba nasbírat listy pampelišky, namočit je na dvě hodiny do slané vody, aby se odstranila hořkost, a udělat si salát. Z jeho listů jsme uvařili polévku a orestovali kořeny.

Kořen pampelišky léčí zhoubnou anémii, rakovinu žaludku a jater, zánět lymfatických uzlin, diatézu, deformující artrózu, artritidu, osteochondrózu, všechny klouby. Pokud na podzim uvidíte pampelišku, která nevykvetla a nedala kvetení všechnu svou sílu, vykopejte ji.

Pokračování na další straně

1
2